Ким ти будеш через 10 років залежить від вибору сьогодні

Що буде через 10 років?

Людство завжди намагалось зазирнути у майбутнє і дати відповідь на питання «що нас чекає через 5, (10, 20, 30) років?». Кібернетикам у цьому сенсі простіше. Озброєні математичним апаратом, сучасними засобами обчислювальної техніки і інформаційними технологіями вони можуть:

 • здійснити збір релевантної інформації, яка слугувала б за вихідні дані;
 • побудувати прогнозні моделі, які з високою імовірністю дозволили б завбачити хід подій;
 • отримати прогноз розвитку параметра (показника, події, явища тощо);
 • дійти висновків, що ґрунтуються на науковій базі.

Але зараз більшість із цього нам не знадобиться — будемо спиратися на спостереження за змінами, які відбуваються у нашому повсякденному житті, та на елементарні трендові моделі.

І так, ми з вами — у 2030 році. Вже минуло 10 років з моменту широкого розгортання надсучасної мережі 5G. З часу винайдення iPhone і перших хмарних обчислень — трохи більше, 20 років. Інновації, необхідні для докорінної трансформації способу життя, роботи, відпочинку і навіть вживання їжі, поширюються з небаченими темпами.

Населення на Землі складає 8,53 млрд чол. Цю цифру ми отримали за допомогою лінійного тренду, коефіцієнт детермінації якого 0,999.

Кожний землянин має смартфон, на якому виконуються всі його щоденні додатки:

 • спостереження за станом здоров’я;
 • здійснення фінансових операцій;
 • управління іншими розумними пристроями і навіть будинком;
 • сповіщення про новини і події;
 • організації відпочинку і розваг тощо.

Освіта

Наносупутники Ілона Маска створили надійну платформу доступу до Всесвітньої мережі та надшвидкісних комунікацій. Внаслідок цього докорінно змінилась і… освіта. Вона перемістилась онлайн.

Основою освітніх технологій став штучний інтелект (ШІ). Кожний учень чи спудей отримує персоналізовані навчальні матеріали у будь-який час і в будь-якому місці. Для набуття нових знань особисто відвідувати навчальні вже не потрібно. Достатньо зареєструватися для того, щоб складати іспити і отримувати відповідні документи — сертифікати, дипломи.

Подібно до прискорення, якого набула музична індустрію за допомогою «яблучного» iTunes, студенти завантажують потрібну для навчання інформацію з електронних бібліотек університетів зі світовими іменами. Ціна скачування — копійчана.

Темп навчання такий, який повністю відповідає потенціям того, хто навчається. Заборгованостей студентів не існує. Юнаки і дівчата нарешті можуть зосередитися на здобутті якісної освіти, доступ до якої зрівнявся в усіх країнах, незалежно від їх геолокації.

Фінанси

Найбільший у світі банк — це «софтверна» компанія. Усі фінансові операції стали цифровими. При необхідності зв’язатися з менеджером банку відкривається відеоконференція. Питання руху грошей, оплати і інвестицій вирішуються миттєво. Без черг. Без втрати часу.

Матеріальні гроші, як такі, щезли. Разом із цим фактом зникли брудні оборудки. Увесь грошовий потік зберігається, відстежується та захищається у блокчейн-книзі.

Платформи фінансової інфраструктури обслуговують клієнтів — виробників, розповсюджувачів і споживачів — у будь-якій географічній точці та юрисдикції. Відбувається це швидко, безпечно, на вигідних умовах.

Виробництво продуктів харчування

Найбільший у світі продуктовий гіпермаркет — це також програма. Програмне забезпечення і робототехніка слідкують за тим, щоб якісні і безпечні продукти доставлялись у потрібній кількості, куди завгодно та якомога швидше.

Їжа виробляється на повністю автоматизованих ланах. Синтезується у роботизованих лабораторіях. Доправляється суходолом, по воді і у повітрі роботами та дронами. Без участі людини.

Клієнти можуть відстежувати увесь процес виробництва: хто (що), де, коли та як бере участь у вирощуванні та переробці продукції рослинного і тваринного походження. Штучний інтелект повідомляє, що кожній людині потрібно на основі попередніх покупок, фізіологічних потреб, вподобань тощо.

Медицина

Найбільша у світі лікарня, як і усе перелічене до цієї пори,ІТ-компанія. Первинні діагнози ставляться на основі анамнезу, що його збирають смартфони.

Медичні нотатки, відеоконференції консультацій та консиліумів зберігаються у цифровій формі. Лікар, який працює — наприклад! — у Токіо та його асистент зі штучного інтелекту з Каліфорнії можуть надавати персоналізовані рекомендації та виписувати рецепти пацієнтам у Гондурасі.

Хірургічні процедури виконуються виключно роботами, але під наглядом і контролем хірургів. Останні, до речі, можуть навіть не виходити з домівки.

Офісна робота

У домашніх умовах також працює більшість працівників. Ще у 2020 році, за карантину, введеного під час пандемії COVID-19, керівництво компаній побачило переваги роботи з дому. Така організація праці дозволила:

 • економити години робочого часу на пересування;
 • заощаджувати на оренді та забезпеченні офісних приміщень;
 • знизити витрати на утримування персоналу і здешевити остаточний продукт;
 • трансформувати частину ресурсів на вигоди працівникам.

Індустрія розваг

Найбільша у світі компанія розваг — це також софтверна компанія. Увесь розважальний контент перекочував у світ одиниць і нулів та став цифровим. Те, що колись називалось художніми фільмами, телесеріалами і анімацією випускаються у 3D-медіаформаті з надвисоким дозволом.

Перегляд улюблених передач можна організувати із друзями, які знаходяться за океаном. Якщо під час перегляду комусь сподобався одяг чи взуття на героях, предмети інтер’єру, засоби пересування тощо — усе негайно можна замовити з доставкою додому.

Замість висновків

Ми навели лише незначну частину з того, що відбудеться з людством через якихось 10 років. Як бачимо, інформаційні технології і штучний інтелект у цьому світі відіграватимуть вирішальну роль. А керуватимуть усіма процесами керівники проектів, програмісти, ризик-менеджери, аналітики — фахівці, яких уже сьогодні готує кафедра АСМЕ за освітньою програмою економічна кібернетика.

Тому ті з абітурієнтів, хто подасть документи на «ЕК», разом із перспективними професіями отримають стовідсоткове працевлаштування, престижні посади, цікаву і високооплачувану роботу.

Якщо ти — випускник 2020, який до цієї пори не визначився з обранням спеціальності, економічна кібернетика твій найкращий вибір. А час лише підтвердить, що ти не помилився!

Ліцензія Creative Commons
Цей матеріал ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Зазначення Авторства 4.0 Міжнародна.

4 коментарі до “Ким ти будеш через 10 років залежить від вибору сьогодні”

 1. Особлива увага вже в цей час має бути зосереджена на розвитку міжнародної, загальнодержавної та регіональної транспортної логістики та її технічної складової.
  Як один з можливих прикладів, може буги розвиток дронологістики в містах з достаки товарів придбаних через інтернет замість. велодоставки “Глово” та інших.
  Ткаченко І.С.

  1. Іване Семеновичу, дякую Вам за працю залишити коментар!
   Як на мене, Ви маєте рацію.
   Експерименти, які сьогодні запроваджуються у відмічених Вами царинах у США, Європі, Японії та КНР, – найкраще підтвердження Вашим словам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *