Чи насправді в аеропорту Денвера є фреска з пророцтвом пандемії COVID-19

Ви чули різноманітні конспірологічні теорії про те, що коронавірус COVID-19 — справа людських рук? Що цю інфекцію, яка станом на 1 липня 2020 року на планеті забрала понад 503 тисячі життів, спеціально створили в Китаї (США, Європі, Кореї, варіанти)? Я теж чув. До останнього часу сміявся. Але сьогодні по месенджеру друзі надіслали повідомлення. Його зміст шокував…

А виглядало повідомлення таким чином: «У вас ще є сумніви ??? Ця фреска знаходиться в аеропорту Денвера з 1994 року. Існує табличка, на якій написано, що це було присвячено Новому Світовому Порядку. Іллюмінат розробив аеропорт Денвера. Це було заплановано».

Його супроводжувала ось така ілюстрація, яка подана ліворуч. При цьому не може не впасти в око те, що на ній лиця молодих людей закриті… масками. І подив викликають не стільки зображені на них національні прапори. Надзвичайне враження справляють самі маски, виготовлені на кшталт тих, які людство змушено було зодягти під час пандемії.

Не дивно, що перегляд даної ілюстрації цілком можливо може викликати далеко не оптимістичні асоціації. Зокрема, декому може здатися що хтось дійсно експериментує над людством.

Але так відбувається лише на перший погляд і до тієї пори, поки не починаєш шукати істину. Нижче ми розповімо про результат, який дало дослідження цього питання і здійснені пошуки.

Чим запам’ятовуються аеропорти

Сьогодні багато аеропортів мають власне обличчя. Сформувати його допомагає мистецтво — графіка, живопис, скульптура. Не останню роль у формуванні позитивних образів, які прямо врізаються у пам’ять, відіграє застосовуваний національний колорит.

Зокрема, у Бангкоку пасажирів зустрічають фігури міфічних малайзійських воїнів. Постаті мають вражаючі обладунки, десятиметрові мечі та 15 метрів заввишки. Їхній лютий вигляд може зупинити яких завгодно злих духів і темних сил.

Не дивно, що біля велетнів завжди людно. Пасажири роблять селфі і фотографують один одного на тлі неперевершених вояків. Останні на доданок заохочують вивчати питання про їхнє власне походження і про історію аекропорту. 

 

Не менш грандіозне враження справляє і новий мега-аеропорт Стамбула. Перш за все він вражає п’ятьма мільйонами чудернацьких зелених насаджень і арт-зонами сучасного мистецтва.

Провідний азійський авіаційний хаб – Сингапурський Чангі – також тримає марку дивовижної споруди. Тут працює понад 13 тисяч співробітників. Його щорічний оборот перевищує 5 млрд сингапурських доларів.

Але славиться аеропорт зовсім іншим. Тут знаходиться найбільший у світі кінетичний арт-об’єкт. Його створено на основі спадаючих алюмінієвих крапель, які справляють незабутнє видовище.

 

У повітряних воротах столиці Баварії – Мюнхені – можна дуже цікаво згаяти час очікування свого рейсу за незвичним заняттям. Тут кожний може посерфити на справжнісіньких океанських хвилях!

А от у Дубаї аеропорт зрісся з велетенським моллом (гіпермаркетом). Тут продається усе, що завгодно. В чисельних відділах моллу можна знайти товари вироблені у різних куточках планети.

 

 

Не менш цікаві повітряні ворота Сеулу. Серед багатоповерхових садів і складних скляних конструкцій сеульського Інчхону можна послухати гру справжнього симфонічного оркестру.

А міжнародний аеропорт у Денвері відомий своїми розписами і дивовижними скульптурами.

Приголомшливі твори мистецтва в аеропорту Денвера

У лютому 2021 року виповнилось 25 років з дня відкриття повітряних воріт Денвера — Denver International Airport. З тих пір його називають то штаб-квартирою ілюмінатів, то смугою для приземлення інопланетян, то таємною базою нацистів.

Подібні чутки викликані дискусійним дизайном, в якому переплелися горгульї на стінах, десятиметровий дивовижний кінь при вході, зображення солдатів на фресках тощо. Саме оформлення Денвера, протягом багатьох років викликало інтерес та інтригу. DIA не тільки називають одним з найкращих аеропортів Сполучених Штатів. Він претендує на титул кращого аеропорту, в якому представлене сучасне мистецтво США, оскільки саме тут знаходиться знаменита статуя Блюцифера, фрески, які живлять різноманітні теорії змов, інші дивовижні мистецькі витвори.

Приведемо декілька найвідоміших мистецьких творів DIA разом із коротенькими описами. Почнемо з роботи «У мирі та гармонії з природою».

У мирі та гармонії з природою

Цей витвір має багато спільного з мексиканськими фресками. Він належить Лео Тангуму, який позиціонує себе соціальним реалістом.

Його твори підкреслюють сучасні проблеми, що їх завдає людина руйнуванням навколишнього середовища. Фреска розділена двома основними мотивами. З одного боку, на ній зображено руйнація, яку ми робимо світу, і чим це може закінчитися. Інша сторона зображує людей, що зібралися разом з метою відродження планети Земля. Таке протиставлення характерне для більшості творів Лео Тангума.

Мрії про мир дітей світу

Ця потужна фреска вітає пасажирів, коли вони заходять у зону отримання багажу. Вона привернула увагу багатьох подорожуючих пасажирів.

За задумом художника, картина відображає прагнення Л.Тангума до суспільства без насильства. Він створив фреску, щоб протиставити смутку війни щасливих дітей з усього світу, які відзначають мир на планеті.

Чому я люблю Америку

Інша фреска DIA «Америка, чому я її люблю» належить художнику Гері Суїні (Gary Sweeney). Її створено відповідно до уявлень майстра про подорожі.

Картина втілює враження, отримані маленьким Гері під час мандрів із батьками. В ній використано старі листівки та фотографії. Полотно висвітлює пам’ятники, придорожні пам’ятки та туристичні місця зі всієї території США. Суїні, який зараз живе в Техасі, почав свою кар’єру з міжнародного аеропорту Денвера. Як тільки тут почали сідати літаки, Гері влаштувався перевізником багажу. Подальші 35 років він пов’язав із працею в авіакомпанії. роботу, яку він провів протягом 35 років, щоб підтримати свої мистецькі починання.

La Memoria de Nuestra Tierra

Назва муралу Джудіта Бака «La Memoria de Nuestra Tierra» перекладається з іспанської, як «Пам’ять нашої Землі».

Ця фреска занурює глядачів у думку про те, що земля, на якій ми живемо, зберігає спогади і бувальщину тих, хто на ній мешкав. На ній зображена міграція мексиканців, які у Сполучених Штатах Америки шукали прихистку під час Мексиканської революції. Вони переселялися з Ель-Пасо до Колорадо, щоб знайти роботу на шахтах, де видобували залізну руду і золото.

Якщо уважно придивитися, можна побачити історичні фігури латиноамериканців. Зокрема — діда художника, який боровся за справедливість у Колорадо. Judith Baca, чиї роботи сьогодні можна побачити на вулицях Вашингтона й інших американських міст, увійшов до світу мистецтва, створивши гігантські фрески, які зосереджені на стосунках історії, людей та місць подій.

Висока Миля, що піднімається

Це — фреска художника Маркуса Акілани. Вона відтворює дух, який афроамериканці принесли до Колорадо та Старого Заходу.

Щоб допомогти донести певну перспективу до картини, художник вирішив долучити до зображення історичні постаті Барні Форда та тітки Клари Браун. Вони є засновниками штату Колорадо. За задумом Акілани, Форд і Браун представляють афроамериканських піонерів — чоловіків і жінок, які рушили на захід у пошуках кращої долі.

У рамках динамічних історій афроамериканських піонерів, які приїхали до Колорадо, художник використав кілька унікальних прийомів у виготовленні фрески. Зокрема, він поєднував пофарбовані поверхні на алюмінієвому та куленепробивному склі.

Notre Denver

Названий на кшталт французького Нотр Дам, «Нотр Денвер» у міжнародному аеропорту Денвера являє собою унікальний витвір мистецтва.

Робота складається з двох бронзових гаргойлів, що сидять всередині валіз. Їх розташовано у залі отримання багажу. Горгуйлі, хоча для декого вони можуть видатися чимось тривожним і страшним, історично розміщувалися перед будівлями з метою захисту території. Сьогодні «Нотр Денвер» допомагає захистити мандрівників, які проходять через DIA, та сприяє безпечному прибуттю їхнього багажу.

Кінетична повітряна завіса

Ця конкретна установка складається з рівно 5280 елементів. Це представляє кожний щабель, що веде до вершини відомого пагорба Денвера (його висотою дорівнює рівно милі).

На сітковій системі встановлено гвинти. Вони змінюють своє положення при проходженні потягу. Пропелери, які проходять всю милю на маршруті потяга, активуються його світлом та вітром, що виникає під час руху. Так створюється унікальне злиття енергії та звуку.

Мустанг

“Блюцифер” в міжнародному аеропорту Денвера, один з найвідоміших творів мистецтва DIA. Мустанг «Блюцифер» – статуя, яка вітає мандрівників, коли вони підходять до аеропорту.

Ця скульптура із склопластику на 32 фути яскраво випромінює свій блакитний колір. Неймовірну картину довершують червоні очі, що світяться.

Історія «Мустанг» настільки ж інтригуюча, як і сама скульптура. В середині проекту фрагмент скульптури впав на Луїса Хіменеса, розчавивши ногу і ушкодивши артерію. Після його смерті сини Хіменеса взяли на себе завершення проекту.

Скульптура призначена для відображення сили та свободи американського мустангу. Це – одна з найбільш знакових картин, статуй та витворів мистецтва в масивній власності аеропорту Денвера.

А де ж у аеропорту власне мурал-пророцтво?

А його немає. Це — вигадка. У фейкових публікаціях стверджується, що твір мистецтва з зображенням дітей, на обличчях яких — маски з прапорами різних країн — було створено, як фреска для Міжнародного аеропорту Денвера в 1994 році. Фейкові пости, які зараз поширюються, використовують картину, яку в Інтернеті за допомогою пошукових роботів автору знайти не вдалось, щоб безпідставно припустити, ніби пандемія була спланована ще 26 років тому. До речі, позавчора FactCheck.org — організація, що співпрацює з Facebook з метою спростування поширюваної в соцмережах дезінформації, опублікувала статтю під назвою «Painting of Children in Masks Isn’t a 1994 Airport Mural» («Розпис дітей у масках — це не фреска аеропорту 1994 року»). У ній безпосередньо сказано наступне:

But the painting does not appear in a listing of the Denver airport’s public art available on the airport’s website, and a spokesperson for the airport confirmed to us that the image on social media is «not from DEN’s art collection.» The claims tying the painting to the airport seem to have surfaced only recently.

У перекладі на українську мову це означає, що картина не значиться у переліку загальнодоступних мистецтв аеропорту Денвера. Її також немає серед розміщених на веб-сайті аеропорту. Представниками DIA підтверджено, що зображення в соціальних мережах — буквально — «не з колекції мистецтв DEN». А «прив’язка» картини до аеропорту, схоже, виникла лише нещодавно.

Замість висновків

Таким чином, «по факту» маємо наступне. По-перше, у Всесвітній мережі (принаймні, в її українському сегменті) поширюються відомості про штучне походження коронавірусної інфекції COVID-19. Поширення здійснюється віруcоподібно (за два дні лише зі сторінки Tatyana Soor «полилось» понад 2 тисячі поширень).

По-друге, ця «інформація» має усі ознаки фейку. Бачимо безапеляційний тон, є вказівка на конкретну географічну точку (Денвер, аеропорт) і дата (1994 рік). Присутні домішки класичної маніпуляції — «існує табличка», «це було заплановано» і… жодного слова правди.

По-третє, натякають, що у Сполучених Штатах ще з кінця минулого сторіччя було відомо про «заплановане» вбивство сотень тисяч людей за допомогою коронавірусу.

Шукаючи відповідь на одвічне «кому вигідно?», бачимо вуха московитів. Це їм вигідно, щоб в Україні показували пальцями на — чи не єдиного до кінця послідовного! — нашого союзника і помічника. Це московити хочуть забовкати насущні теми — збиття Boeing, анексію Криму, розв’язану війну на Донбасі.

Тому, шановні фейсбучани, чатлани, інтернетівці! Не ведіться на брехню! Не розповсюджуйте фейки ординців! Працюйте, вчіть дітей і виховуйте їх патріотами, допомагайте армії, пораненим і нужденним, захищайте медиків, мову і віру. Без них пропадемо.

Слава Україні!

Статтю підготовлено за матеріалами про аеропорт у Денвері (шт. Колорадо) розташованими на сайті www.uncovercolorado.com/denver-airport-art-meaning/, а також www.factcheck.org/2020/06/painting-of-children-in-masks-isnt-a-1994-airport-mural/

Можливо, після знайомства з даним матеріалом, вам сподобається і актуальна стаття “Куди піти вчитися” ? Приємного читання!

Ліцензія Creative Commons
Цей матеріал ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Зазначення Авторства 4.0 Міжнародна. У статті використано фотографії, зроблені Wally Gobetz, Anthony Reyes, Jay Galvin та автором цієї статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *