
Випускова з економічної кібернетики у Хмельницькому національному університеті кафедра АСМЕ (повна назва — автоматизованих систем і моделювання в економіці) вітає на своїй сторінці розумних учнів і майбутніх абітурієнтів. Тебе вітаємо у першу чергу!
Ти — дійсно розумний (розумна)! Стверджуючи це, ми не заграємо з тобою — констатуємо очевидний факт. Пояснимо свою точку зору.
Якщо хлопець чи дівчина, тільки почавши вчитися в одинадцятому класі, за (майже!) рік до вступу на навчання у ВУЗ’і задає собі питання “куди поступати у 2021 році?” і вже шукає відповідь на нього, то у нас не виникає жодних сумнівів щодо далекоглядності і розуму такого “без 5 хвилин” абітурієнта.
Але мова зараз не про це. Не про твої здібності. Вона — про відповідь на актуальні для питання “куди піти вчитися”, “яка спеціальність найкраща”, “де краще здобувати вищу освіту”, “в якому ВУЗі (ВИШі, ВНЗ) краще вчитися”, “в яке місто їхати на навчання” і т.п.
Ми постараємося відповісти на них максимально щиро і неупереджено (хоча дуже хочеться волати: поступай до Хмельницького національного універу на спеціальність Економічна кібернетика!). Більше не будемо тебе морити преамбулою — перейдемо до справи.
До якого міста їхати на навчання
Нам невідомо, де ти зараз мешкаєш, у якому місті, містечку чи селі розташована твоя школа. Але з власного досвіду знаємо, що на “перших місцях” у плані вступу до ВУЗу (до речі, зараз замість цієї абревіатури прийнято вживати ЗВО, що означає “заклад вищої освіти”) у тебе:
- Київ, бо це — столиця, бо тут і університет Шевченка, і КПІ, і “стопіцот” різноманітних навчальних закладів технічної, економічної, гуманітарної тощо спрямованості, бо здобувати вищу освіту у “столиці городів руських” престижно з десятьма префіксами “над-”;
- Львів, бо місто Лева — клаптик Європи, тут славетна Львівська політехніка, тут сама історія дивиться на тебе навіть з калабані на старовинній бруківці;
- Чернівці, бо Чернівецький університет то — українська Сорбонна, і це визнають навіть самі французи;
- Дніпро, бо це — колиска українського ракетобудування, модернове і дивовижне місто з неймовірними дніпровськими краєвидами, півтора десятками відомих універів і безліччю цікавинок, з якого і до моря — рукою подати;
- Харків, бо це — перша столиця України з власною історією і культурою, знаменитими університетами, метрополітеном;
- Одеса, бо це — “Перлина біля моря” з неповторним колоритом, фестивалем сміху і гумору, місто моряків і студентів з 20-ма університетами.
Решта міст — скоріше за все! — не розглядаються, або стоять останніми в черзі “претендентів”. Які причини? Їх можна зібрати у три групи і охарактеризувати двома на жаль розповсюдженими стереотипами:
- тому, що у столицях вчать краще;
- та хіба то університет, у тому Хмельницькому (Тернополі, Івано-Франківську, Луцьку, Рівному, Житомирі, Вінниці, Кам’янці Подільському, Сумах, Чернігові, Полтаві, Кропивницькому, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві) чи іншому місті?;
- та навчання у Польщі (Словаччині, Литві, Чехії, Болгарії тощо) вартує ті ж самі гроші, зате по-справжньому європейське!
На справді ж усе не так, як ти це собі уявляєш, не дивлячись на деякі — безсумнівно, вірні! – речі. Можете повірити викладачам — кандидатам і докторам наук, доцентам і професорам — які працюють у вищій освіті не один десяток років. Головним є інше. Ми зараз це перерахуємо, а ти вже вирішуй сам, чи варто дослухатися до наших слів.
- Обираючи місто, варто зважати на стан здоров’я твоїх батьків, їхню потребу у твоїй допомозі, транспортну інфраструктуру і витрати на дорогу до дому (наприклад, на вихідні, свята, за побутової потреби тощо) та повернення до університету. Наприклад, якщо ти живеш у Хмельницькій області, а плануєш навчатися у Житомирі чи Івано-Франківську, зважай на те, що залізницю протягнуто так, що потягом на батьківщину Корольова дістатися буде вельми проблематично. Якщо ти з Франека зібрався до Вінницького університету, налаштовуйся на дуже довгу та виснажливу дорогу як на потязі, так і на автобусі.
- Умови проживання у чужому місті, рівень його комфортності і безпеки (включаючи екологічну і стан злочинності). Наприклад, якщо тобі хочеться здобувати вищу освіту в Херсоні, де мешкає рідна тітка, не варто категорично відкидати Хмельницький. Виявляється, у місто-порт у гирлі Дніпра посідає у рейтингу безпечних міст останнє місце, а Хмельницький — передує. До того ж у ХНУ чи не найкращі гуртожитки в Україні, які сподобались навіть Президенту України під час його візиту на Поділля.
- Не важливо, у якому місті чи закладі вищої освіти навчатися — твоє власне бажання вчитися, прагнення і мотивація здобувати знання є набагато важливішими. Свідченням тому — перемоги на студентських олімпіадах і конкурсах, які здобувають студенти “провінційних” універів. Важливо пам’ятати, що вища освіта це — не стільки ім’я університету, скільки твоя особиста робота над отриманням знань. Найкращі викладачі не дадуть студенту нічого, коли той не захоче вчитися. І навпаки, навіть у посередній викладач здатний випустити унікальних фахівців, якщо протягом навчання ті прагнули вчитися.
- Приймаючи остаточне рішення, не завадить зважити на те, що робиться у країні, на її кордонах і у світі, а також хоча б на рік-два спробувати спрогнозувати розвиток подій. У цьому сенсі зараз надзвичайно потужним чинником, нехтувати яким щонайменше не є розумним, виступає пандемія коронавіруса. Поговорімо про неї.
Здобуття вищої освіти в умовах поширення коронавірусної інфекції
Спостерігаючи за тим, як це лихо — COVID-19 — розповсюджується світом, а також за динамікою захворюваності, вже сьогодні можна стверджувати, що у 2021 році вірус навряд чи буде подолано. Тому ніхто не дасть гарантії, що твій День посвяти у студенти пройде в реалі, а не онлайн. До цієї пори учені не можуть сказати, якою будуть друга хвилі пандемії, наскільки вони перевершать першу, і чи все вгамується після третьої, чи може буде четверта і інші хвилі.
Тепер уяви наступну ситуацію. Ти поступив в омріяний універ, став студентом. Тішишся вступу. Знаходишся в іншому місті. А тут починається… Карантин поновлено. Потяги, міжміські автобуси, навіть маршрутки не ходять. Гуртожиток закривають. Кафешки не працюють.
Де заночуєш? Чим харчуватимешся? Як і де лікуватимешся?
І тут, як на наш погляд, постають нові надзвичайно важливі запитання, на які потрібно дати собі максимально тверезі і відверті відповіді. Серед них:
- Де тобі найзатишніше і найбезпечніше?
- Де мама з татом готові щомиті прийти на допомогу?
- Де ти можеш місяцями жити, не виходячи на вулицю?
Відповідь одна. І ти її знаєш. Вдома. Якщо ти — з Хмельницького чи області, обирай ХНУ. Так, Хмельницький — не Київ, не Львів і не Одеса. Але тут є національний університет, який (за різними оцінками) входить до ТОП’у-41! Тут є кафедра АСМЕ (автоматизованих систем і моделювання в економіці), де одночасно готують фахівців для економіки, ризик-менеджменту, аналітичної діяльності і ІТ-індустрії! Подавай документи на економічну кібернетику!
Кілька слів про дистанційну освіту
Якщо ти не з Хмельниччини — проаналізуй, які заклади вищої освіти знаходяться поруч з твоєю домівкою. Подивися, які університети найкраще навчають дистанційно і мають досвід дистанційного навчання, який вимірюється десятиріччями.
Якщо прогуглити “українські вищі навчальні заклади, які надають можливість навчатися дистанційно”, то перше ж гіперпосилання відкриє тобі перелік, у якому наведено чотирнадцять спеціалізованих центрів, інститутів і університетів. Як на наш погляд, на найбільшу увагу серед них заслуговують лабораторії ДН Сумського державного і Київського національного торгово-економічного університетів. А ось поза усілякою конкуренцією знову — Хмельницький національний університет.
Здобуваючи вищу освіту за дистанційною технологією ти:
- уникаєш будь яких контактів із патогенним середовищем і потенційними носіями коронавірусу;
- економиш не менше половини суми на навчання, якщо не вдасться поступити на бюджет;
- навчаєшся у темпі і в час, що найбільше тебе влаштовують;
- при закінченні карантинних обмежень можеш перевестися на стаціонар ХНУ та й будь-якого іншого ВНЗ;
- отримуєш диплом європейського зразка (у Хмельницькому національному університеті);
- можеш суміщати навчання з роботою;
- непевні часи перебудеш у власному домі, або неподалік від нього;
- отримуватимеш знання з економіки, вчитимеш програмування;
- через рік-два — коли все заспокоїться — зможеш перевестися, куди захочеш (якщо захочеш переводитися)!
Замість висновків
Сьогодні вибір спеціальності (професії) і навчального закладу для здобуття вищої освіти — непрості завдання. Добре, що ти це розумієш і завчасно починаєш шукати рішення цих важливих задач. Але знай, що з твоїм таким серйозним підходом за час, який залишився до вступної кампанії 2021, ти знайдеш правильне вирішення. Сподіваємось, наша стаття стане тобі у нагоді.
А якщо хочеш знати нашу думку, вибирай економічну кібернетику у Хмельницькому національному університеті. Про переваги такого вибору знайдеш інформацію на інших сторінках нашого сайту. Зі свого боку додамо — за будь-яких обставин ти ні шкодувати, ні нудьгувати не будеш!
Ми навчимо тебе бути кращим програмістом серед економістів і кращим економістом серед айтішників!
Бажаєш дізнатися про нас більше? Пиши нам на cyberneticskhnu@gmail.com або телефонуй:
- +38067-35-03-179
- +38097-45-49-677
- +38097-93-45-300
- +38093-47-15-123
Не пошкодуєш!
Матеріал ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons (із зазначення авторства) 4.0 Міжнародна.