Разом — до елітної освіти

Випускників шкіл 2022 запрошує кафедра економічної кібернетики

Сьогодні майбутніх абітурієнтів запрошує в гості кафедра економічної кібернетики Хмельницького національного університету. Насправді наш науково-педагогічний підрозділ ХНУ має іншу назву — Автоматизованих Систем і Моделювання в Економіці (скорочено АСМЕ). Але ми навчаємо студентів факультету економіки і управління (ФЕУ) усіляким кібернетичним премудростям. А бакалаврів і магістрів випускаємо з дипломом, в якому зазначається спеціальність Економіка (її шифр 051) і спеціалізація Економічна кібернетика.

 

 Кафедра АСМЕ розташовується у четвертому корпусі універа, який зведено вздовж вулиці Інститутської.     У минулому році саме на ньому встановлені великі літери з назвою навчального закладу. Напис вночі  світиться яскравим синім кольором. Це не означає, що 4-й навчальний корпус університету головний. Просто якщо увінчати написом третій корпус (у ньому знаходиться ректор і керівництво ХНУ), то його ззовні буде погано видно.

Разом із тим, розташування величезного сяючого напису на споруді, де знаходиться кафедра, що готує фахівців з економічної кібернетики (ЕК), вельми символічне. Адже саме наші спеціалісти по праву можуть вважатися елітою, оскільки… Хоча ні. Про це можна подивитися на іншій сторінці кафедрального сайту. А ми ж проводимо наших гостей туди, де вони — якщо виявлять таке бажання! — навчатимуться протягом 4 або 5,5 років.

Заходимо в четвертий корпус Хмельницького національного університету

Зараз вестибюль четвертого навчального корпусу ХНУ порожній. Головним чином — через карантин. А ще тому, що наш (як раніше казали ВУЗ) заклад вищої освіти (сьогодні офіційно вживається скорочення ЗВО) завмер перед літньою сесією і черговим набором абітурієнтів 2022 року.

Коли почнеться вступна кампанія – 2022, саме тут абітурієнтів зустрічатимуть викладачі-консультанти економічного факультету. Тут будуть і викладачі кафедри Автоматизованих систем і моделювання в економіці, що набиратимуть студентів на економічну кібернетику. Висітимуть оголошення і вказівки, кому в яку аудиторію нести заяви і документи. Стоятимуть столи і стільці. І гудітиме, наче у вулику.

Сьогодні у холі — лише:

 • державний герб України;
 • прапори ЄС (символізує напрям руху держави і університетської освіти), України і ХНУ;
 • університетські штандарти.

 

 

 

Ліворуч розташовується вхід до Регіонального центру перепідготовки та працевлаштування. Його відкрито під егідою НАТО. РЦПП допомагає перенавчати звільнених зі служби українських військових цивільним професіям. Там же влаштовано університетський інтернет-клуб.

 

 

 

По ліву сторону розташовується велика канцелярська крамниця. У ній продається усе необхідне для навчання — від ручок і зошитів, ватманського паперу для креслень та плакатів до державних стандартів щодо оформлення текстових документів — пояснювальних записок до курсових і дипломних робіт, звітів з НДР тощо. Є навіть фахові підручники і навчальні посібники.

 

 

  Для зручності спудеїв і їхніх наставників біля магазину канцелярських і офісних приладь встановлено банкомат  Ощадбанку України. Тому при потребі зняти кошти зі стипендіальної чи будь-якої іншої банківської картки за межі університету навіть виходити не потрібно. Це безпечно, зручно і комфортно (особливо в холодну пору року).

Повертаємо праворуч

 

Якщо з холу повернути праворуч і пройти вздовж довгого коридору, опинимось в іншому холі. У ньому ліворуч знайшло прихисток студентське кафе. Самообслуговування. Чорної ікри не подають, але за 60-80 гривень можна взяти смачний і поживний повноцінний обід з трьох страв.

 

 

 

Далі за кафешкою — невеличкий коридор і вхід до спортивної зали. Темі спорту в універі буде присвячено окремий матеріал. А поки що звертаємо увагу дорогих гостей на стенд по праву руку від дверей кафе. На ньому — світлини наших олімпійських чемпіонів, європейських і українських рекордсменів.

 

 

 

З холу можна попасти до університетської актової зали. Вона розрахована на понад 500 місць. Має велику сцену, на якій під час різноманітних заходів виступають студентські самодіяльні колективи, відомі навіть у Європі. Але мова поки що і не про це. Студентів у Хмельницькому національному університеті навчають 74 доктори наук і 453 кандидати. Зал уміщує всіх!

 

 

 

 

Після знайомства з першим поверхом четвертого корпусу піднімаємось на другий. З цього холу наверх ведуть ще одні сходи (перші піднімаються з центрального вестибюлю).

 

 

Другий поверх

В рамках діджиталізації суспільного життя і вищої освіти кібернетиками кафедри АСМЕ на економічному факультеті універу супроводжується і функціонально розширюється дві потужні інформаційні системи:

 1. Moodle – модульне середовище для навчання;
 2. ISU – електронний університет (той, котрий завжди у кишені).

Усі викладачі і кожний студент — очної, заочної, дистанційної форми навчання — мають у цих системах власні акаунти. Кожному надається доступ до усього університетського інформаційного середовища, включаючи більшість з оцифрованого бібліотечного фонду місткістю 610 000 примірників.

На другому рівні споруди розташовуються кілька деканатів. У тому числі наш — Факультету економіки і управління. Біля нього першокурсники, які ще не знайомі з модульним середовищем і інформаційною платформою Електронний університет (де є все!) матимуть змогу подивитися розклад занять.

 

Біля деканату ФЕУ — ще одна студентська їдальня. І тут готують смачно, поживно і безпечно. Зазначимо, що за час існування університету (а це — 59 років!) не зафіксовано жодного випадку харчового отруєння в університетських їдальнях, кафе і фастфудах. Тому, якщо наші дорогі гості приймуть рішення поступити на економічну кібернетику, або іншу спеціальність, матимуть можливість недорого попоїсти у зручний час.

 

 

Якщо по другому поверху 4-го навчального корпусу рухатися далі, опинимось на міжповерховому переході, куди можна піднятися з центрального вестибюлю. Тут знаходяться:

 

 

 • фотостудія з міні-друкарнею, де можна здійснити чорно-білий і кольоровий друк на папері формату А4, а також кольоровий друк малюнків великого і надвеликого формату (у кадр не попали);
 • два ларьки з канцелярськими приладдями (в обох розгорнуто ксерокопіювальні пункти, тут же надруковане можна захистити — ламінувати);
 • стенди з інформацією органів студентського самоврядування;
 • захищений перехід на рівні другого поверху (на першому є такий же) до корпусу, в якому розташовуються великі лекційні аудиторії (для читання лекцій зі студентами усього потоку), розраховані на 130-150 місць;
 • сходи на третій-п’ятий поверхи.

 

 

 

На третьому і четвертому поверхах ніяких цікавинок (поки що!) немає. Тому піднімаємось одразу на п’ятий. Якраз на 5-му поверсі територіально розташовується наша кафедра, на якій навчають економічної кібернетики.

 

 

 

П’ятий поверх 4-го корпусу

Як тільки хто піднімається на 5-й поверх, його одразу зустрічає невеличкий фастфуд. У ньому можна:

 • придбати соки і мінеральну воду;
 • замовити чай та каву;
 • поїсти швидку їжу — канапки, пиріжки, солодощі та ін.

 

Ми перепрошуємо шановних читачів, але фотографії цієї цікавинки ми… Забули зробити. Найближчим часом обіцяємо виправитися!

Але ходімо коридором. Приблизно посередині, по праву руку буде приміщення під номером 517. Це і є викладацька кафедри економічної кібернетики. Просимо запам’ятати ці цифри — 5, 1 і 7! А то бувало, що абітурієнти, які несли документи на економічну кібернетику залишали їх… В інших приміщеннях. Тому пильнуйте!

Номер найперспективнішої на економічному факультеті кафедри кібернетиків потрібно знати!

 

У викладацькій місця стільки, що у футбол не пограєш, але 9 робочих столів втулити вдалось. Якраз по одному для кожного викладача. Ще лишилося трохи простору для студентів. Викладацьке приміщення має два виходи:

 

 • до кабінету завідувача кафедрою, доктора економічних наук професора Григорука Павла Михайловича, звідки він чуйно керує колективом, науковою роботою професорсько-викладацького складу і студентів кібернетиків;
 • до кафедрального комп’ютерного приміщення, у якому розміщені сучасна комп’ютерна техніка (ПК на половину членів колективу, два принтери і один багатофункціональний друкуючий пристрій), а також періодично відбуваються гарячі дискусії на актуальні теми та мозкові штурми з вирішення нагальних завдань.

 

Кафедра АСМЕ має власну лабораторію. Є серверний центр. У ньому організується університетська діджиталізація на платформах модульного середовища для навчання і електронного університету. А також залишився один власний комп’ютерний клас (ще три організаційно перейшли до загальноуніверситетської структури — Інформаційно-обчислювального центру). З ним ми познайомимося іншим разом.

 

 

 

Отримавши перше уявлення про кафедру економічних кібернетиків і шлях до неї, починаючи з центрального входу до четвертого навчального корпусу, можна пройти переходами в інші корпуси.

 

 

 

 

Йдемо через переходи у третій університетський корпус

Повертаємось тим же коридором до сходів униз. По дорозі зазначимо кілька речей. Наприклад, одну надзвичайно важливу. Це — компактне розташування університету і закриті від впливу зовнішнього середовища переходи між навчальними корпусами.

 

 

Університетські споруди розташовані на території, обмеженій вулицями:

 • Кам’янецька (плавно переходить в автотрасу на Кам’янець Подільський і Чернівці);
 • Тернопільська (веде до виїзду з міста на Тернопіль і Львів);
 • Молодіжна (на ній стоїть четверта міська поліклініка);
 • Інститутська (розташовано безліч крамниць, де можна придбати одяг, взуття, побутові товари і продукти).

 

 

Завдяки компактному розташуванню, студентам не потрібно — як в більшості інших вищих навчальних закладів — користуватися громадським транспортом, щоб попасти на пари в іншому корпусі. Це економить час, унеможливлює запізнення на заняття.

 

 

 

Більше того. Окремі споруди сполучені між собою спеціальними переходами. По ним з корпусу в корпус можна дістатися, не виходячи на вулицю. У сльоту, мокву, морози і сильні вітри це надзвичайно зручно, практично і — головне! — безпечно. Але повернімося до наших переходів.

 

 

Місця в окремих з них вистачає для розгортання пунктів швидкого харчування. На фото показані кілька з них. У період карантину тут порожньо. Але коли вирує студентське життя, в них завжди можна смачно і дешево заморити черв’ячка.

 

 

З четвертого навчального переходимо до будівлі, в якій зібрано потокові аудиторії. Це — величезні приміщення класичного академічного типу. В них студентські лавки і столи драбинкою піднімаються під стелю. Такі аудиторії на додаток до основної назви (за призначенням) отримали прикметник “велика”.

 

 

 

Це — велика інженерна, велика суспільна, велика фізична та інші аудиторії підвищеної кубатури. Попасти до них можна з довгого коридору, зєднаного закритим переходом з четвертим і третім навчальними корпусами.

 

 

 

Керівництво університету дбає про усе студентство. Не забуває про студентів (і відвідувачів універу) з обмеженими можливостями. Для них влаштовані зручні пандуси і спеціальні вбиральні з широкими вхідними дверима.

 

Шукаємо вихід з 3-го учбового корпусу

Ця споруда виконує дві функції. Навчальну і адміністративну. У третьому корпусі розташовані:

 • ректорат ХНУ;
 • відділ кадрів;
 • фінансова частина і бухгалтерія;
 • аспірантура;
 • приміщення для проведення засідань вчених рад університету;
 • лекційні аудиторії;
 • приміщення для проведення лабораторних і практичних занять, та ін.

 

 

Тут — як і в четвертому корпусі, резиденції економістів і кібернетиків — також є, де “перехопити” нашвидкуруч, перевести дух між парами (заняттями). Зокрема, у центральному вестибюлі третього навчального є і міні-фастфуд, і облаштоване затишне місце для відпочинку.

 

 

 

А ось і вихід! Проходимо повз вахту. При виході перепустки вже показувати не потрібно. Опиняємось на невеличкій площі перед адміністративно-навчальним корпусом. Праворуч, біля самих дверей облаштовано велосипедну стоянку. Тут свої ровери залишають і студенти, і працівники національного універу. Таких велопарковок на території ХНУ — не одна. Любителів пересуватися за рахунок сили м’язів подібне рішення надзвичайно тішить.

За велосипедною парковкою знайшла прихисток дуже важлива для економічного життя університету споруда. Це — автономна котельня. Її зведення з метою обігріву університетських приміщень власними силами дозволяє ХНУ економити чималі кошти.

 

Неподалік від енергоефективної котельні знаходиться стела.

Її зведено задля вшанування пам’яті тих, хто віддав власне життя за те, щоб українське студентство могло спокійно

здобувати освіту, фахово зростати, жити, кохати.

 

 

 

 

На цьому ми завершуємо сьогоднішню подорож університетом. Очікуємо нових описів і фоторепортажів, адже про кафедру економічної кібернетики, яка дає по-справжньому елітну освіту, факультет економіки і управління, Хмельницький національний університет можна розповідати цілими днями. До зустрічі, друзі! Будемо раді вітати вас під час вступу на найперспективнішу економічну спеціальність!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *