Абітурієнту 2018

Рекомендації для батьків майбутніх абітурієнтів:

Вибір економічної кібернетики роблять розумні хлопці і дівчата, які після випуску хочуть мати гарантоване працевлаштування, цікаву високооплачувану роботу і престижну посаду. Якщо і ти цього бажаєш, поступай на ЕК!

Увазі відвідувачів сайту кафедри АСМЕ пропонується такий порядок дій.

 1. Вибір предметів ЗНО для здачі в 11 класі (набори предметів ЗНО на одну спеціальність в різних ВНЗ 2 2018 році однакові). Проконтролювати правильність вибору предметів. Бажано записатися на чотири ЗНО, а не на три. Пам`ятати, що у 2018 році результати трьох ЗНО будуть враховуватися як державна підсумкова атестація (включатися у атестат).
 2. Бажано зареєструвати майбутнього абітурієнта на пробне ЗНО для ознайомлення із процедурою проходження ЗНО.
 3. Ознайомлення із правилами прийому до тих ВНЗ, у які хоче поступати абітурієнт (мають бути висвітлені на сайті кожного ВНЗ до 1 лютого поточного року. Звернути увагу на вагові коефіцієнти, що встановлені на кожен предмет ЗНО при вступі). Підсумковий конкурсний бал при вступі до ВНЗ складається із балів за три предмети ЗНО, балу за шкільний атестат та додаткових балів (МАН, підготовчі курси). Остаточно конкурсний бал множиться на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий коефіцієнти (ПЧК) шляхом його множення на їх добуток. Орієнтовно це може виглядати так:
 4. Побувати на днях відкритих дверей у ВНЗ, у який найбільше хоче поступати абітурієнт. Ознайомитися із структурою закладу, подивитися на побутові умови (проживання, харчування, проїзд).
 5. При виникненні питань щодо особливостей вступу обов`язково звертатися у телефонному режимі до приймальної комісії відповідного ВНЗ.
 6. Перед початком вступної кампанії (червень-початок липня) ще раз ознайомитися із Правилами прийому до ВНЗ (на їх сайтах – чи не відбулося змін).
 7. Проконтролювати реєстрацію абітурієнта на сайті подачі електронних заяв та створення там особистого кабінету вступника (сайт https://ez.osvitavsim.org.ua/ буде активним з 2 липня 2018 року).
 8. Скласти список спеціальностей та ВНЗ, куди абітурієнт хоче подавати документи. Проставити навпроти кожної спеціальності пріоритет, з яким будете подавати заяву (найвищий пріоритет — це 1. Цей пріоритет потрібно поставити у заяві на найбільш бажану спеціальність до найбільш бажаного ВНЗ. Решту заяв ставити з нижчими пріоритетами у порядку зниження бажання абітурієнта).
 9. Не поспішати подавати електронні заяви у перші дні вступної кампанії – можуть бути перебої із роботою сайту подачі електронних заяв.
 10. Після подачі електронних заяв проконтролювати їх опрацювання усіма ВНЗ (статус заяви протягом трьох діб має бути змінено на «допущена до конкурсу». У разі іншого статусу – подати заяву ще раз або зв`язатися із відповідним до ВНЗ).
 11. При вступі на спеціальності із творчим конкурсом (022 Дизайн (частина спеціалізацій), 017 Фізична культура і спорт, 191 Архітектура та містобудування) ознайомитися із термінами подачі заяв та проведення творчих конкурсів, щоб зменшити ймовірність накладок у часі їх проведення (на сайтах відповідних ВНЗ або зателефонувавши до їх приймальних комісій).
 12. При вступі на спеціальності із творчим заліком (022 Дизайн (частина спеціалізацій), 061 Журналістика, 014.11 Середня освіта (фізична культура) ознайомитися з графіком проведення творчих заліків (електронна адреса http://prk.khnu.km.ua/tz_2018/).
 13. Бажано подати електронні заяви по максимуму — дозволені 7 заяв (на бюджет) та необмежену кількість заяв на контракт відповідно до Умов прийому до ВНЗ у 2018 році.
 14. Після закінчення прийому документів, особам, що будуть рекомендовані до зарахування на навчання за державним замовленням, у особистому кабінеті на сайті подачі електронних заяв буде навпроти ОДНІЄЇ із заяв відображатися статус «рекомендовано до зарахування (бюджет)». Якщо абітурієнт згоден – потрібно своєчасно подати туди оригінали документів.
 15. У випадку відсутності рекомендації на бюджетні місця, абітурієнт має право САМОСТІЙНО обрати свою майбутню спеціальність та ВНЗ із числа заяв, поданих ним протягом вступної кампанії.
 16. Інформацію про рекомендацію абітурієнтів до зарахування можна відслідковувати на офіційних сайтах ВНЗ, а також на сайті vstup.info.
 17. Проконтролювати подачу оригіналів документів вступниками та своєчасно зробити проплату за навчання (відповідно до умов укладеного договору).

Рекомендації розроблені

Приймальною комісією Хмельницького національного університету

Тел.: (0382) 67-27-55; (067) 122-68-60.

Хмельницький національний університет

Економічна кібернетика, кафедра автоматизованих систем і моделювання в економіці.