Приймальна комісія 2020

Звертаємо увагу відвідувачів нашого сайту на те, що дана сторінка дещо втратила актуальність. Але це стосується виключно вагових коефіцієнтів вступних іспитів і переліку самих предметів для вступу на ОП «Економічна кібернетика». Цьогорічні умови викладено в новій статті, яка називається «Про вступ на ЕК у 2021 році» (ця назва, що виділена синім кольором, є клікабельною; вона приведе вас на сторінку з актуальною інформацією).

На базі повної загальної середньої освіти (далі — ПЗСО) абітурієнти, які бажають вивчати «Економічну кібернетику» (тобто економіку, програмування, методи аналізу і прогнозування), у 2020 році — як і в минулих роках! — мають право і можуть:

 • подати до п’яти заяв на бюджетну форму навчання;
 • представляти сертифікати ЗНО, здобуті за чотири роки — з 2017 по 2020 включно.

 

Основні моменти, що стосуються вступної кампанії 2020 для абітурієнтів, які подають документи на основі ПЗСО (тобто після 11 класу загальноосвітньої школи, гімназії, ліцею), проілюстровані за допомогою наступного малюнка. Наведена тут інформація є актуальною. Її запозичено на офіційному сайті Міністерства освіти.

 

 

Що робити абітурієнту якщо він не попав на бюджет

Подібне питання задавали, задають і задаватимуть тисячі вступників до закладів вищої освіти. Адже не завжди справедливий світ влаштований так, що отримати бажані знання за державний кошт можуть лише ті, хто набере визначену кількість балів. У минулому році, щоб потрапити на бюджетні місця, потрібно було набрати… Цього нюансу ми — якщо не забудемо, торкнемося трохи пізніше.

А тепер стосовно того, що власне робити у такому випадку. Виходячи з власного досвіду і аналізу ситуації, можемо порадити наступне:

 1. викинути з голови усі дурні думки — бо в остаточному рахунку все одно усе буде добре;
 2. не впадати у відчай і не панікувати — можливо, сама доля направляє вас туди, де у майбутньому отримаєте більше користі попри сьогоднішнє палке бажання потрапити на бюджет;
 3. не звинувачувати у невдачі себе, свою школу, власне відношення до навчання, батьків, учителів, друзів і родичів — у тому, що сталось, не винен ніхто;
 4. скористатися ситуацією таким чином, щоб отримати найбільшу користь для себе і раціонально використати батьківські кошти (про це — нижче).

 

 

Як невдачу при вступі перетворити на здобуток у майбутньому

Ми не станемо довго кружляти навколо відповіді на таке важливе питання. Відповідаємо «як на духу». Поступайте на економічну кібернетику (ЕК). На контракт (навчання за контрактом). Одразу ж пояснимо, чому так.

Хто б і що вам не казав, які жахи не розповідав (про них можна прочитати у цьому матеріалі, ), але дослухавшись нашої поради ви:

 • таки вступите до вищого навчального закладу; уже зараз отримуватимете спеціальність, яка годує студентів ще зі студентської лавки;
 • матимете ще 4 роки для того, щоб остаточно визначитися, куди лежить ваша душа — до економіки, програмування, аналітики, управління, чи викладання;
 • після ЕК зможете (без перенавчання, з одним нашим дипломом!) працювати айтішником, економістом, ризик-менеджером, аналітиком, науковцем, викладачем (про це можна подивитися у відгуках про економічну кібернетику);
 • за одні й ті ж самі гроші, які доведеться викласти на здобуття будь-якої іншої спеціальності з шифром 051 «Економіка», ви отримаєте цілих 5 престижних в високо оплачуваних професій, що користуються шаленим попитом на ринку праці і користуватимуться ним ще — як мінімум! — найближчі 15-25 років.

 

Умови вступу на ЕК на основі ПЗСО

Перше, що цікавить вчорашніх випускників шкіл — сьогоднішніх вступників до вищих навчальних закладів — це перелік документів. Для участі у конкурсному відборі з метою отримання ступеня «Бакалавр» хлопці і дівчата повинні підготувати пакет необхідних документів. Ті, хто закінчив школу (11 класів), мають зібрати:

 • написану власноруч заяву на вступ (можна надрукувати, але краще писати від руки);
 • копію атестата (канцелярською мовою його називають «документом державного зразка про освітній (іноді ще зустрічається формулювання «освітньо-кваліфікаційний») рівень», а до нього ще й додаток з оцінками;
 • копію сертифіката ЗНО — тобто оцінок, отриманих на зовнішньому незалежному оцінюванні (чинними є папери за 2017 — 2020 роки включно;
 • дві копії паспорта громадянина України (канцелярський штамп — «документа, що посвідчує особу та громадянство» вступника), у паспорті потрібно скопіювати сторінки під номерами 1 (фото, прізвище, ім’я й по-батькові, підпис), 2 (відомості про дату народження і те, хто й коли видав документ), 11 (інформація про місце проживання, або як інакше кажуть прописку). Якщо остання відмітка зроблена на 12 сторінці, то копіюють її;
 • дві копії довідки про ID (ідентифікаційний код), яка видається податковою інспекцією (якщо ще не отримували — негайно звертайтеся до податкової!);
 • шість фотографічних карток 3х4 см (вони знадобляться для оформлення особової справи абітурієнта, студентської залікової книжки, перепусток, студентського квитка тощо, тому варто виглядати на фото гарно);
 • копію документів, які надають вступнику певні пільги, як то — право на вступ поза загальним конкурсом, або підстави для зарахування у першу чергу; довідка для нарахування вступних балів з урахуванням так званого «сільського коефіцієнта» (мешканцям міста можна не турбуватися);
 • копія військового квитка (роблять ті, хто служив строкову службу) або приписного свідоцтва (якщо абітурієнт поступає до вузу зразу після школи).

 

Перераховані у цьому переліку копії зазвичай робляться на ксероксі. Якщо у вас є сканер і принтер, можете самостійно відсканувати документи і надрукувати. Нотаріально засвідчувати копії не потрібно. Це можна зробити безпосередньо у приймальній комісії, коли подаватимете документи.

 

Коли оформлятимете документи, не соромтеся розповідати про свої досягнення у навчанні, спорті, особливості сімейного стану і біографії батьків (і про власні теж) тощо. Не бійтеся задавати питання членам приймальної комісії, оскільки вони можуть розповісти про додаткові бонуси, на які ви можете претендувати при вступі, а також про те, які документи потрібно буде підготувати додатково для отримання преференцій.

 

Терміни подачі документів на вступ

Дата початку вступної кампанії та прийому документів для усіх категорій вступників однакова. Це — 13 липня 2020 року.

Дата закінчення прийому документів для різних категорій абітурієнтів відрізняється. Тому на цьому моменті ми зупинимося більш детально.

Зміст заходуКрайні терміниДля якої категорії
проведення вступних випробувань, творчих конкурсівз 1 липня по 12 липня 2020 рокуна місця, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету України
проведення вступних випробувань, творчих конкурсівз 13 липня по 22 липня 2020 рокуна місця, що фінансуються за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб

Зауваження! Завершення прийому написаних власноруч заяв (тобто — у паперовій формі) так само, як і підготованих в електронній формі наступає 22 липня 2020 року, рівно о 18.00 годині. Хто прогавить цей момент — хоч кусайте лікті, а вступ доведеться перенести на наступний рік!

Заяви і документи вступників приймаються, починаючи з 13 липня, до 16 липня 2020 року включно. Цей порядок діє для абітурієнтів, які вступають після співбесіди, складання вступних іспитів і проходження так званих творчих конкурсів. Співбесіди проводяться з 17 липня 2020 року.

Строки проведення конкурсного відбору та зарахування

Конкурсний відбір здійснюється на основі складання рейтингу вступників. Рейтингування відбувається за прозорими схемами. Результати оприлюднюються у встановлені терміни. Для здобувачів освітнього рівня «бакалавр» на базі ПЗСО:

Рейтинг, із позначенням рекомендації до зарахування на місця держзамовлення буде оприлюднено 27 липня 2020 року, не пізніше 18.00 години. Вступники, які хочуть потрапити на бюджет, до 31 липня мають принести оригінали документів не пізніше 18.00 години.

На денну форму навчання на базі ПЗСО вступники зараховуються наступним чином:

 • за держзамовленням — до 1-го серпня 2020 року;
 • за кошти фіз- та юр- осіб — до 8-го серпня 2020 року.

Як здійснюється розрахунок конкурсних балів

З порядком обчислення конкурсних балів, так само, як і з прикладами розрахунків, можна ознайомитися на сторінці приймальної комісії Хмельницьrого національного університету.

Дякуємо усім, хто зацікавився «економічною кібернетикою» і умовами вступу для отримання вищої освіти за цією освітньою програмою. На нашій практиці ще не було такого, щоб після ознайомлення із усіма умовами не виникали б додаткові питання. Тому просимо зв’язуватися з нашими консультантами за допомогою електронної пошти cyberneticskhnu@gmail.com або по телефону. Пишіть! Дзвоніть! Будемо раді відповісти на все, що вас зацікавило! Наші контактні телефони:

+38067-35-03-179

+38097-45-49-677

+38097-93-45-300

+38093-47-15-123

Ліцензія Creative Commons
Цей матеріал ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons: Зазначення Авторства 4.0 — «Міжнародна».