Бакалавр з економіки за спеціалізацією економічна кібернетика

Бакалаври ЕК - вчорашні школярі, хлопці і дівчата, які не злякалися страшилок про економічну кібернетику, а тому сьогодні мають престижну роботу по спеціальності, високу зарплату і безхмарне майбутнє

Саме таке формулювання – бакалавр з економіки за спеціалізацією економічна кібернетика – побачить випускних кафедри АСМЕ, здобувши бакалаврський диплом після чотирьох років навчання за освітньою програмою «Економічна кібернетика». Ці слова відкриють йому двері банків і страхових компаній, промислових підприємств і агро-холдингів, ІТ-компаній і державних установ. Саме таке словосполучення дасть йому престижну роботу, високо оплачувану посаду, статус у суспільстві і матеріальний добробут. Чому? Нижче ми про це розповімо.

У чому унікальність бакалаврів з економічної кібернетики

У Хмельницькому національному університеті бакалаврів з економічної кібернетики випускає кафедра автоматизованих систем і моделювання в економіці. Скорочено — АСМЕ (детальніше про неї можна подивитися у цьому матеріалі). Саме цей університетський підрозділ, у складі якого – викладачі і науковці в галузі економіки, моделювання, автоматизованих систем і іт-технологій, розробляє освітньо-професійну програму підготовки бакалаврів і магістрів з економічної кібернетики.

Саме тут викладають дисципліни, які в остаточному підсумку зі звичайних хлопців і дівчат після школи роблять спеціалістів, за якими працедавці сьогодні буквально стоять у черзі. При чому зовсім не обов’язково, щоб до 11 класу вони посилено вивчали математику і з репетиторами додатково навчались економічним хитрощам.

На виході з універу бакалаври економіки за спеціалізацією економічна кібернетика уявляють собою фахівців, що уособлюють синтез трьох складових:

 1. економіки;
 2. математики;
 3. інформатики.

Опанувавши освітню програму з економічної кібернетики бакалаври аналізують і прогнозують економічні процеси на основі математичних моделей, реалізованих за допомогою інформаційних технологій (ІТ). Несумнівна перевага освітньої програми «Економічна кібернетика» – її універсальність. «Екашник» – це:

 • системний аналітик, який не тільки обґрунтовує вибір раціонального (а то й оптимального) рішення при виникненні проблемної чи кризової ситуації, але й спроможний передбачити ризики, їх наслідки, а також уникнути катастрофи;
 • спеціаліст, який володіє найсучаснішими методами і засобами аналізу, прогностики, управління економічними об’єктами в умовах невизначеності;
 • іт-фахівець, який здатний самотужки організувати й очолити роботи з комп’ютеризації, успішно управляти будь-яким функціональним інформаційним підрозділом, керувати окремими ланками і цілими автоматизованими системами (докладніше про це можна подивитися тут).

Дисципліни професійної підготовки бакалаврів з економічної кібернетики

Щоб стати такими неповторними економістами і комп’ютерниками одночасно, студенти вивчають такі дисципліни професійної підготовки:

Економіка підприємстваЕкономіко-математичні методи і моделіЕкономіка праці і соціально-трудові відносини
Бухгалтерський облік та оподаткуванняФінанси і банківська справаМаркетинг
МенеджментОцінювання ризиків при прийнятті управлінських рішеньСоціальна економіка
Цифрова економікаУправління персоналомІнформаційні системи у професійній діяльності
Інноваційна економікаЕкономічна кібернетикаWEB-програмування
Технологія створення програмних системТехнологія створення інтелектуальних системТехнологія проектування та адміністрування баз даних
Комп’ютерні технології економічного аналізуДослідження операційСистеми прийняття рішень
Експертні системи та в економіціМоделі штучного інтелекту в економіціМоделювання економіки

Навчальний план підготовки бакалаврів економіки (спеціалізація Економічна кібернетика) у 2022 році:

 • відповідає міжнародним освітнім програмам;
 • включає навчання за фахом вже з першого курсу;
 • передбачає вибір студентами 25% навчальних дисциплін.

(Тут можна детальніше подивитися на навчальний план)

Перелік дисциплін ЗНО цьогоріч не змінюватиметься. Коефіцієнти можуть коригуватися. Актуальну інформацію можна взнати, зателефонувавши на +38(097)454-96-77 або звернувшись електронним листом на cyberneticskhnu@gmail.com.

Предмети ЗНО 2022 і їхні ваги для вступу на “бакалаврів з економічної кібернетики

 • українська мова і література – ваговий коефіцієнт 0,4;
 • математика – ваговий коефіцієнт 0,3;
 • біологія або історія України, або іноземна мова, або географія, або фізика, або хімія (на вибір абітурієнта) – 0,2;
 • вага атестату вимірюється коефіцієнтом 0,1.

Зауваження:

 1. перелік дисциплін ЗНО вже змінюватися не буде;
 2. значення коефіцієнтів можуть коригуватися.

Актуальну інформацію можна взнати, зателефонувавши на +38(097)454-96-77 або звернувшись електронним листом на cyberneticskhnu@gmail.com.

Де може влаштуватися на роботу бакалавр з економічної кібернетики

Саме універсальна підготовка з широкого кола економічних і інформаційних проблем у комплексі із системним мисленням робить з випускників ЕК найкращих керівників будь-якого рівня. Сучасний бакалавр з економічної кібернетики без напруження справляються з обов’язками економістів, інженерів, аналітиків і завідувачів аналітичними відділами, керівників ІТ-компаній, очільників урядових структур тощо.

Молоді спеціалісти економічної кібернетики працюють у найрізноманітніших галузях України і поза її межами. Магістрів і бакалаврів з економічної кібернетики ще з третього курсу навчання в університеті чекають на промислових підприємствах. Їм надають перевагу на конкурсах при прийомі на роботу банки, державна митниця, КРУ і податківці. Їхніх послуг потребують служба безпеки і МВС, органи соціального забезпечення та страхування. На них, як на чарівників дивляться і покладаються у державних адміністраціях і ще у багатьох інших місцях.

Серед наших кібернетиків, яким викладачі кафедри АСМЕ вручали бакалаврські дипломи:

  1. виконавчі і комерційні директори;
  2. головні економісти підприємств;
  3. бухгалтери і аудитори державних служб;
  4. експерти і аналітики банків і страхових компаній;
  5. програмісти;
  6. науковці;
  7. викладачі середніх технічних навчальних закладів і ЗВО.

На інших сторінках нашого сайту можна ближче познайомитися з тим, які посади реально посідають учорашні  бакалаври з економічної кібернетики”.

Бакалаври з економічної кібернетики — еліта сфери ІТ і економіки

Таким чином, ми коротенько розказали про підготовку перспективних фахівців з економічної кібернетики (бакалаврів та магістрів), які завтра і в найближчі 20-30 років становитимуть кістяк вітчизняної еліти. Рівень знань і практичних навичок, які здобувають бакалаври «екашники» дозволяє їм без особливих зусиль і додаткового навчання адаптуватися до будь-яких умов, що виникають на виробництві, в обслуговуванні, інформаційній і управлінській областях. Вони витребувані на ринку праці. Вони успішні. Вони дякують долі за те, що та свого часу занурила їх у цікавий, всеосяжний і перспективний світ, що позначається двома великими літерами ЕК. Долучайтесь і ви до нього! Не сумнівайтеся, це — безпрограшний варіант у будь-якому сенсі!

Бажаєш більше дізнатися про те, що вчить і може бакалавр з економічної кібернетики? Заходь у 517 аудиторію четвертого корпусу, що по вулиці Інститутській. Задавай питання електронною поштою cyberneticskhnu@gmail.com, дзвони:

+38067-35-03-179
+38097-45-49-677
+38097-93-45-300
+38093-47-15-123

 

 

Сьогодні тобі випав унікальний шанс — стати бакалавром з економічної кібернетики та оволодіти цілим пулом витребуваних на ринку праці, перспективних, престижних і найвище оплачуваних професій. Не проґав його!!!

Ліцензія Creative Commons
Матеріал ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons (із зазначення авторства) 4.0 Міжнародна.