Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування

ІІ ЕТАП

Тиждень тому — 13 лютого — на базі Хмельницького національного університету проходив другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування (ВУСОП). На Хмельниччині право участі у ньому отримали 10 команд. П’ять команд здобули честь представляли на ВУСОП студентську лігу, і ще 5 команд — шкільну.

Що це за олімпіада

Фактично це — чвертьфінал Міжнародної студентської Олімпіади ICPC. У ній змагаються понад 50 тисяч студентів з 3 000 університетів зі 111 країн світу! Змагання починаються щороку на обласному рівні.

До складу кожної команди зараховується три учасники. Вони вирішують вирішують набір доволі складних, реальних алгоритмічних завдань, на розв’язання яких відводиться п’ять годин часу. Також у розпорядження команди надається один персональний комп’ютер. Після знайомства з поставленими проблемами, починається напружена робота команд. Вирішуючи завдання, олімпійці:

 • розробляють стратегію отримання розв’язку;
 • застосовують набуті під час навчання в університеті знання мов програмування;
 • виявляють неабиякі здібності і наполегливість.

Команда або команди, які зможуть вирішити найбільшу кількість проблем за найменшу кількість спроб та  витратять на це найменший сумарний час, оголошуються регіональними переможцями. Саме вони отримують  виняткової можливості пройти до світового фіналу ICPC.

Переможців чергового етапу запрошують на наступний рівень. Вгору просуваються найкращі команди. Фіналісти регіонального конкурсу потрапляють до світового фіналу.

Третьокурсники з ЕК-18-1 показали гідний рівень

Цьогоріч представляти найкращий заклад вищої освіти Поділля — Хмельницький національний університет — на ІІ етапі Олімпіади вибороли право дві команди. Ними стали:

 1. «KhNU_roflan_ki_khnu2020» — збірна, до складу якої увійшли найкращі студенти, які навчаються за освітніми програмами «Комп’ютерна інженерія та програмування» і «Інформаційні системи та технології»;
 2. «KHNU_cybernetyk_1» — команда кібернетиків третього курсу, які здобувають вищу освіту за ОП «Економічна кібернетика» (спеціальність 051 Економіка) та виявили бажання позмагатися зі спудеями інших українських «вишів».

Відучора стали відомими результати змагань. Команда кібернетиків, хоч і не потрапила до трійки призерів, але дала перцю командам-представницям провідних ЗВО України — програмістам Київського національного університету імені Т.Шевченка, Львівського ім. І.Франка, Вінницького НТУ, Харківського НУ радіоелектроніки та ін.

Хто вони, наші учасники?

Студенти кібернетики завжди серед однолітків вирізнялися розумовими здібностями, чемністю і скромністю. Але не через ці чесноти вони не побажали, щоб ми назвали їхні імена. Річ у тім, що продемонстрований цьогоріч результат їх не влаштовує. Вони пообіцяли наступного року вийти у фінал. Ось тоді ми й знімемо з них «таємничий покрив».

Тож поки що побажаємо їм опанувати новими знаннями, яких забракло, і гідно виступити на Олімпіаді 2021-2022 року!

Дяка кафедрі АСМЕ від координаторів Олімпіади

Відповідальні особи ICPC, які цьогоріч координували організацію та проведення другого етапу студентської Олімпіади, за надану можливість проведення заходу висловили щиру подяку керівництву ХНУ та представникам випускової з економічної кібернетики кафедри Автоматизованих систем і моделювання в економіці (АСМЕ):

 • професору Павлу Григоруку;
 • доценту Катерині Горбатюк;
 • доценту Ользі Дупляк;
 • доценту Олені Овчинніковій;
 • доценту Оксані Проскурович;
 • старшому викладачу Олександру Валькову.

Щиро вас вітаємо, колеги!

Здоров’я вам і нових високих здобутків вашим вихованцям!

Можливо, вам також сподобається стаття про те, що вміють наші випускники. Радимо прочитати!

Ліцензія Creative Commons
Цей матеріал ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons: Зазначення Авторства 4.0 — «Міжнародна».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *