Вступна кампанія 2021

За інсайдерською інформацією з Міносвіти України, карантинні обмеження на проведення ЗНО-2021 вплинути не повинні. Дати заходів (проходження випускниками тестування) і сама вступна кампанія від того не постраждають. Разом із тим, у деяких регіонах — зокрема, у Києві — пробне ЗНО було перенесено на 24 квітня, але те вже — у минулому.

Стосовно впливу ситуації з коронавірусною інфекцією на цьогорічний вступ достеменної інформації поки що немає. Але раптом така з’явиться, ми її негайно відобразимо. Для зацікавлених сторін — вступників до вишів і їхніх батьків — зазначимо, що відсьогодні до 18 травня 2021 року відкрито реєстрацію для участі у додатковій сесії ЗНО.

Що у цьогорічній вступній кампанії нового для бакалаврів

Цьогоріч вступники для участі у конкурсах на бюджетні місця у закладах вищої освіти (ЗВО) зможуть подати максимум п‘ять заяв. Кількість спеціальностей теж — п‘ять. Це визначено у наказі МОНУ. Стосовно контракту, у поточному рці кількість заяв на вступ обмежується трьома десятками.

Про умови вступу у 2020 році ми вже розповідали. Що ж до участі у цьогорічних конкурсах, абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО попередніх років. Дійсними вважаються 2018-2021 роки. Комбінації предметів можуть бути довільним. Наприклад, якщо у 2021 р. абітурієнту вдалось покращити оцінку, наприклад, з математики, а високі знання з української мови та літератури засвідчені на ЗНО у попередньому році, то зараховуватимуться саме ці досягнення.

Щодо самої української мови і літератури, то цьогоріч матимемо новації. Річ у тім, що у вступній кампанії-2021 діятимуть два різні (!) ЗНО:

  • з української мови та літератури;
  • лише з української мови.

Для цьогорічних вступників на освітні програми гуманітарного та соціального спрямування актуальним продовжить залишиться ЗНО з української мови та літератури. Тобто майбутні бакалаври педагоги (ОП «Педагогіка»), митці (ОП «Культура і мистецтво»), журналісти (ОП «Журналістика»), правники (ОП «Право» та інші мають пройти зовнішнє незалежне оцінювання з предметів «українська мова та література». Це ж саме стосується й тих учорашніх (і минулорічних) школярів, хто виявить бажання вчитися міжнародним відносинам, архітектурі, економічній кібернетиці. Для вступу ж на решту спеціальностей слід скласти тест лише з укрмови.

Нове у вступній кампанії магістрів

У поточному році для усіх спеціальностей є обов’язковим єдиний вступний іспит з іноземної мови до магістратури. Що стосується фахового вступного випробування, то у ньому запроваджено вагові коефіцієнти. Заклад вищої освіти самостійно може збільшити вагу бала за фахове випробування. Мінімальна «вага» для іноземної мови має становити щонайменше 25%.

Варто зазначити, що у новому році вступники до магістратури зможуть використати результати ЄВІ 2020-го та 2021 року. Натомість результати єдиного фахового вступного випробування вважаються дійсними лише за 2021 рік.

Дати вступної кампанії

Щоб подати документи онлайн для участі у вступній кампанії 2021, потрібно:

  • створити електронний кабінет (ЕК);
  • завантажити до ЕК усі необхідні документи;
  • пройти процедуру реєстрації.

Останнє уможливлюється за наявності одного сертифікату ЗНО та документу про повну загальну середню освіту. Міносвіти вважає, що вступники цьогоріч зможуть подавати документи на зарахування дистанційно завдяки електронному кабінету та використанню електронного підпису.

Для бакалаврів основний етап вступної кампанії-2021 розпочнеться у липні. У цей час потрібно:

  • подати заяви до університетів;
  • скласти вступні іспити (пройти співбесіди).

Цього року вступ на бакалаврат триватиме від 1 липня. У цей день стартує створення Е-кабінетів. Закінчується вступ 30 вересня. Це — кінцева дата зарахування на навчання за контрактом.

Процедура зарахування

Зарахування на бюджетну форму навчання відбуватиметься після оприлюднення рейтингових списків. Тому вступники мають подати документи до 2 серпня, не пізніше 18:00 години. Саме зарахування здійснюватиметься 9 серпня.

Зарахування на контракт триватиме з 11 серпня до кінця вересня.

Вступна кампанія для магістрів почнеться у травні. У цей час кандидати на вступ повинні зареєструватися для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови та єдиного фахового вступного випробування.

Рекомендації для зарахування на бюджет надаються не пізніше 2 серпня. Наказ про зарахування буде оприлюднено 12 серпня. Зарахування на контракт, як і для бакалаврату, триватиме до 30 вересня.

Більш детально з піднятими у статті питаннями можна ознайомитися тут.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *