Як зареєструватися на ЗНО – 2022

Сьогодні ти ще навчаєшся в одинадцятому класі. Скоріш за все — дистанційно, оскільки в більшості областей України продовжують діяти карантинні обмеження. У тебе — брак спілкування з такими ж, як і ти випускниками, та гостра потреба в інформації про вступ 2022. Щоб спростити тобі пошук необхідних відомостей про те, як правильно зареєструватися на ЗНО 2022 з економічної кібернетики, ми написали цю невеличку статтю.

У поточному 2022 році кожний претендент на здобуття вищої освіти, який став зареєстрованим учасником, може за рахунок державного бюджету (безкоштовно) пройти тести з п’яти предметів. У разі, якщо випускник виявляє бажання протестуватися з шести або більше дисциплін, він повинен буде сплатити від 354-х до 789-ти гривень.

Предмети для вступу на економічну кібернетику

  1. Першим предметом для спеціальності “Економічна кібернетика” є українська мова і література. Учасники, які складатимуть таке “комплексне” ЗНО, при потребі зможуть використати набутий результат і для вступу на спеціальності, для яких знадобляться бали лише з укрмови. У той же час слід враховувати, що результат ЗНО лише з української мови не є рівноцінною заміною балу з мови та літератури.

  2. Другим предметом для вступу на “Економічну кібернетику” (ЕК) у 2022 році є математика. Перевагою ЗНО з цієї дисципліни є те, що вона залишається актуальною для вступу на більшість спеціальностей.

  3. В якості третього предмету для навчання на ЕК можна обрати будь-який з наступної множини — історія України, біологія, фізика, хімія, географія, або іноземна мова. Цьогоріч з іномови для ДПА з’явилися ще й так звані рівні, яких немає у ЗНО.

  4. Під час реєстрації вступники до закладів вищої освіти повинні обрати саме ЗНО, а не лише тестування! Останнє дає змогу отримати оцінку з ДПА (інакше кажучи, оцінку до свідоцтва про закінчення ПЗСО).

Чим відрізняються ДПА від ЗНО

Головне, чим різняться ці іспити:

  • кількістю завдань;
  • часом, який відводиться на іспит;
  • діапазоном отримуваної оцінки;
  • складністю самих тестів.

Так, тестування для ДПА включає 28 завдань. У той час зовнішнє незалежне оцінювання проводиться по 34 завданням. На екзамен для ДПА відводиться 150 хвилин, а “дедлайн” на ЗНО дорівнює 210 хвилинам. Шкала оцінки для зовнішнього незалежного оцінювання вимірюється від 100 до 200 балів. Та й тести ЗНО дещо складніші.

Якщо в якості альтернативної економічній кібернетиці розглядається спеціальність, де математика не є конкурсним предметом, то тоді для одержання свідоцтва ПЗСО (про повну загальну середню освіту) вистачить тестування на рівень “стандарт”.

Але якщо в якості альтернативи планується спеціальність, де математика є конкурсною (у Хмельницькому національному університеті це — більшість спеціальностей), то обирати потрібно саме тестування для отримання сертифікату ЗНО, що містить завдання:

  • рівня “стандарт”;
  • профільного рівня.
Як зареєструватися на ЗНО для вступу на економічну кібернетику у 2022 році
Що треба знати випускнику школи, ліцею, гімназії у 2022 році щоб зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання для вступу на економічну кібернетику

Дві типові для складання іспитів ситуації

Перший випадок

Заклад середньої освіти визначив, що твій клас вивчав математику на “профільному рівні”. Потрібно зареєструватися на ЗНО та скласти тест профільного рівня. Це дасть змогу отримати і ДПА, і ЗНО. Екзаменаційна робота у цьому випадку називатиметься «Сертифікаційна робота з математики».

Другий випадок

Заклад середньої освіти визначив, що твій клас вивчав математику “на рівні стандарту”, Тоді події можуть розвиватися за двома рівноцінними (!) сценаріями. Розглянемо обидва:

сценарій 1 (ти хочеш отримати сертифікат ЗНО з математики для вступу в заклад вищої освіти). Реєструйся на ЗНО. Складай іспит з математики рівня “стандарт” з додатковими завданнями з профільного рівня. Це дозволить отримати як ДПА, так і ЗНО. Як і у розглянутому вище першому випадку така екзаменаційна робота називатиметься «Сертифікаційна робота з математики»;

сценарій 2 (математика потрібна лише для ДПА). Реєструватися на ЗНО не потрібно. Реєструйся лише на на тестування. Це дозволить скласти математику “стандартного рівня” і отримати ДПА. Важливо пам’ятати, що в даній ситуації видача сертифікату ЗНО не передбачена. Екзаменаційна робота називатиметься «Сертифікаційна робота з математики (завдання рівня стандарт)».

Більш детально розглянуту інформацію подано у путівнику ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *