САМОСТІЙНО СКЛАСТИ НАЙКРАЩИЙ ІГРОВИЙ КОМП’ЮТЕР ПРОСТІШЕ, НІЖ ЦЕ МОЖНА УЯВИТИ

ТЕМИ: персональний комп’ютер, скласти власноруч, ігровий ПК

Якщо ви хочете стати володарем просунутого ігрового ПК, маєте вас є два варіанти. Обидва простіші, ніж можна собі уявити, це:

  • безпечний варіант;
  • цікавий варіант.

Одні кажуть: краще заплатити тому, хто зробить із тебе комп’ютер. Дорогий спосіб? Так! Але він дозволяє не турбуватися щодо аксесуарів. Але є й інша думка. Якщо ви хочете самі розібратися і витратити менше коштів, зробіть усе самостійно.

Не таємниця, що більшість готових дорогих настільних комп’ютерів можуть бути дешевшими. На остаточну ціну компа зазвичай впливають чотири чинники:

  1. конфігурація ПК і технічні характеристики складових;
  2. ціна бренда (чим відомішою є торгова марка, тим більше вартує техніка) — якщо купувати брендовий виріб;
  3. вартість складання і технічного супроводу на час гарантійного терміну — якщо купувати ЕОМ вітчизняного виробника;
  4. ціна встановленої операційної системи і прикладного програмного забезпечення;

Збираючи систему власноруч, ви марно не витрачаєте жодної копійки на компоненти, які вам не потрібні. До того ж можна бути впевненим, що кожна витрачена гривня перейде на те, що для вас дійсно важливо.

Припустимо, ви хочете зібрати машину, на якій можна було б без гальм грати Assassin’s Creed Odyssey, і щоб у той же час вистачало потужності для відображення найдрібніших елементів зображення. Тоді для вас найголовніше — швидкість опрацювання графіки.

Саме на це ми і звернемо увагу: нам потрібен суто ігровий автомат. Тепер зосередимось на тих завданнях, для яких ви будуватимете комп’ютер.

Які компоненти вибрати?

Для створення ПК нам знадобляться наступні компоненти (просимо зважити на те, що ціни приблизні і напевне змінюватимуться).

Центральний процесор

Останнім часом AMD почала передувати у порявнянні з Intel. А оскільки ігри все частіше використовують багатоядерні архітектури, таке лідерство залишається домінуючим. Якщо у вас є гроші і можливості в плані розгону, то AMD Ryzen 5 2600 стане прекрасним вибором. 11 травня 2020 року його вартість у продавців на Розетці коливається від 3122 до 7043 грн.

Але оскільки не кожен користувач готовий займатися розгоном, то можна звернути увагу на покоління Zen2. Причому новий продукт на 20% продуктивніший від попередника. Різниця в ціні, звичайно, досить відчутна, але це завжди так, як у новоприбулих на ринок.

Представник Zen + обійдеться вам у 5700-6200 грн. Але ми не можемо не помітити, що ціна значно знизилася в порівнянні з початком продажів Ryzen 5 3600 (а це — березень минулого року) і ця тенденція незмінна. Ви можете вибрати будь-який камінь, який більше відповідає вашому бюджету. Тим не менш, не кожен готовий обміняти 40% початкової вартості слабшого процесора на 20% продуктивності.

Материнська плата

Якщо ваш вибір зупинився на Ryzen 5 3600, то можливості розгону материнської плати не повинні вас зацікавити. Всі представники Zen 2 прекрасно розігнані ще на виробництві, а розгін у домашніх умовах — як свідчить досвід, є недоцільним через те, що приріст за незначний приріст продуктивності доведеться добре заплатити споживанням електроенергії та виділенням тепла. Тому варто зосередитися на системі охолодження силових ланцюгів, кількості різних слотів та відеовиходів.

Також не варто переплачувати за 4 слота для оперативної пам’яті. Майже неможливо розігнати 4 слота оперативної пам’яті, поєднаних з будь-яким червоним процесором останнього покоління. Та навіть якщо вам це вдасться, то збільшення частоти буде дуже малим. Тому наш вибір — 2 слоти для модулів пам’яті.

Тож, якщо обрати наступні моделі, то можна навіть буде заощадити:

  • GIGABYTE B450M GAMING;
  • ASRock B450M-HDV;
  • ASUS TUF B350M-PLUS GAMING.

Найкращими прикладами для нас стануть ті, що базуються на таких чіпсетах: AMD B350 та AMD B450. A320 на 90% не дозволить вам правильно розігнати оперативну пам’ять, а це таки доведеться зробити, якщо хочете зекономити трохи коштів.

Крім того, бюджетний чіпсет не дозволить розігнати процесор, що також доведеться зробити, якщо ваш вибір припаде на Ryzen 5 2600, а не на Ryzen 5 3600. Ну, AMD X370, AMD 470, AMD X570 є прерогативою тих, хто не має проблем з бюджетом. Для пересічного геймера це може бути трохи задорого, але ж — як відомо! — дешевих смачних булочок не буває.

Відео Карта

Сучасний ринок пропонує покупцеві величезну кількість варіантів при зростанні цінни на кожну 1000 гривень. Це особливо помітно в бюджетному та середньому цінових сегментах. Поки ми ще чекаємо широкого спектру нереференційних модифікацій AMD Radeon RX 5700 та AMD Radeon 5700 XT (сьогодні вони вартують 11-13 тис. грн), нам обов’язково потрібно вибрати між зеленими графічними адаптерами.

Щоб відчувати себе комфортно у всіх проектах AAA протягом наступних двох років, вам потрібно буде витратитись мінімум на RTX 2060 (а це 11,5-13,5 тисяч). Іноді ви навіть можете випробувати нову технологію відстеження променів у небажаних іграх, які з’являться все більше і більше. Графічні чіпи Nvidia традиційно дуже холодні та мають скромний апетит. Ви можете прийняти абсолютно будь-яку модифікацію. Влаштує навіть версія з одним вентилятором. Однак якщо бюджет не дозволяє, то GF GTX 1660 Super за 7800 грн стане відмінним вибором.

Пристрій зберігання

Конкуренцію жорстких дисків проти SSD однозначно виграли останні. Ми більше не можемо уявити собі завантаження з обертового диска. При чому, незалежно від того, на що спроможний наш гаманець. Звичайно, є невелика проблема: ігри займають все більше місця.

Наприклад, «Відділ 2» Тома Клансі вже важить 55 ГБ. Враховуючи цю обставину — особливо при врахуванні розміру операційної системи та ще декількох ігор, наявні 128 ГБ SSD сьогодні вже не виглядають такими привабливими, як рік або два назад. Сучасному ПК потрібно щонайменше 256 ГБ, і навіть цього скоро не вистачатиме. Це й пояснює наш вибір.

Блок живлення

В останніх процесорах і наборах чіпів для материнських плат AMD дійсно робить наголос на енергоефективності. Це означає, що нам не потрібен надпотужний блок живлення. SSD-накопичувачі також споживають менше енергії, ніж жорсткі диски, тому відеокарта залишається єдиним головним «пожирачем» електроенергії.

RTX 2060 не дуже вимогливий, тому навіть при повному навантаженні вся система буде споживати щось близько 400 Вт. Додаткова потужність щабезпечить певний простір для маневру при можливому апгрейді, якщо ви згодом цього захочете.

Оперативна пам’ять

Якщо є щось, до чого сучасні ігри більш вимогливі, ніж їх попередники, то це — пам’ять. І справа тут не тільки у швидкості, але й у місткості. Сьогодні 8 ГБ — це найнеобхідніший мінімум, а 16 ГБ — рекомендований обсяг ОЗП. Крім цього моменту, слід звернути увагу на потенціал розгону.

Якщо ви не хочете повозитися з розгоном, то можете одразу розглянути планки високочастотної пам’яті. Наприклад, Kingston HyperX FURY DDR4 RGB 3433 МГц. Найбільш практичний варіант для всіх часів та країн — це вже перевірені планки пам’яті Kingston HyperX Fury HX426C16FB2K2/16. Крім хорошого розгону, ця оперативна пам’ять має високу стабільність, і це все, що нам потрібно. Цінник, звичайно, не найнижчий, але не набагато вищий, ніж найбільш бюджетні рішення.

Конструкція Corsair Carbide 200R дозволяє встановлювати аксесуари без спеціальних інструментів, а для RX 2060 достатньо місця, оскільки дискові відсіки зручно розміщені для розміщення навіть довгої карти. Пази дозволяють вам зручно прокладати кабелі. Залишиться ще достатньо місця й для додаткового охолодження — якщо вам це знадобиться.

Збираючи все це разом

Отже, компоненти куплені, пора все це скласти разом. Але перш, ніж почати, зазначимо, що ми зробили деякі припущення щодо того, що маємо. Наприклад, ми вважаємо, що у вас є монітор, до якого ви підключаєте новий комп’ютер. Ми також сподіваємось, що у вас вже є комплект викруток, клавіатура та миша. Отже, почнемо збірку.

1. Наповнення

Вийміть материнську плату з антистатичного пакета, в який вона упакована. Встановіть процесор у роз’єм. Обережно вставляйте пам’ять та відеокарту в свої слоти. Звертайте увагу на розташування замків (спеціальних прорізів).

2. Теплова змазка

Перш ніж встановлювати на плату процесорний кулер, обов’язково нанесіть на нього трохи термопасти. Це забезпечить хороший контакт між поверхнею мікросхеми та охолоджувальним радіатором, коли заповнить невеличкі нерівності поверхонь теплопровідним шаром. Всього одна крапля розміром близько пари голівок сірників. Розмащувати пасту не потрібно — просто капніть дві-три краплини і встановіть кулер зверху. Паста сама розподілиться в рівномірним шаром.

3. Живлення

Переконавшись, що все підключено вірно, можна підключати живлення. Перед цим ще раз переконайтесь, що підключені основний кабель ATX та 8-контактний кабель живлення процесора, 6-контактний та 6 + 2-контактний слоти PCI-е до відеокарти.

4. Перше увімкнення

Ви покищо можете не думати про накопичувачі. Підключіть монітор до відеокарти та клавіатуру до системного блоку. Увімкніть джерело живлення та запустіть машину — за допомогою викрутки закріпіть роз’єм живлення на задній панелі корпусу та натисніть кнопку живлення.

5. Перевірка BIOS

Тепер вам потрібно переконатися, що комп’ютер запускається, вентилятори обертаються, на екрані відображається зображення POST і ви можете зайти в BIOS. Коли на екрані з’явиться логотип материнської плати, натисніть клавішу [Delete] на клавіатурі. Після цього повинен запуститися інтерфейс налаштування BIOS. Переконайтесь, що материнська плата бачить процесор та правильно визначає об’єм оперативної пам’яті.

6. Перезавантаження

Ура, ядро працює як слід! Тепер вимкніть машину і відключіть блок живлення. Від’єднайте силові кабелі від материнської плати та вийміть відеокарту. Пам’ять, процесор та кулер можна залишити на місці.

7. Стале живлення

Перш ніж розмістити серце нашого ПК у новому корпусі, спочатку встановимо блок живлення. Краще зробити це відразу, ніж після того, як інші компоненти займуть своє місце. Орієнтуйте джерело живлення так, щоб до впускного вентилятора потрапляло повітря ззовні.

8. Встановлення материнської плати

Тепер саме час поставити все на свої місця. Прикріпіть материнку до призначених для цього монтажних елементів у системному блоці.

9. Диск

Наступним компонентом, який ми встановимо в шасі, буде твердотільний привід. Тут ми маємо широкий вибір — є багато місць, де ви можете його встановити. Ми пропонуємо вибрати стелаж на передній частині шасі. Ви приєднали кабель SATA? Тоді можна рухатися далі.

10. Відеокарта

Дійшла черга до відеокарти. Переконайтеся, що ви помилково не підключили жодні дроти. Встановіть відеокарту в основний слот PCI-e і прикрутіть кронштейн до корпусу, щоб він стояв надійно.

11. Передня панель

Підключіть роз’єми передньої панелі до роз’ємів материнської плати. Зверніться до мануалу на корпус системного блока, щоб визначити, де на передній панелі знаходяться роз’єми аудіо та USB, де підключається електроживлення (до тумблера, диска та індикаторів живлення). Правильно приєднайте кабелі.

12. Провід всередині корпусу

Випадково протягнуті дроти перешкоджають вільному потоку повітря всередині корпусу. Спочатку підключіть довгий кабель живлення до материнської плати, а потім роз’єми живлення процесора, графічного процесора та диска. Переконайтесь, що вентилятори також живляться і крутяться.

13. Все майже готово

Все майже готово, залишається з’єднати екран, клавіатуру та мишу. Під час першого запуску машини залиште бокову панель відкритою, щоб переконатися, що всі вентилятори обертаються як слід. Натисніть кнопку живлення, і наш зібраний комп’ютер повинен працювати.

14. Швидкість пам’яті

Зайдіть у BIOS і переконайтесь, що температура процесора нормальна (не вище 40-50ºC), що вінчестер/SSD видно і вибраний як основний варіант завантаження. Крім того, перевірте параметри оперативної пам’яті: пам’ять повинна працювати на номінальній частоті. Якщо це не так, змініть налаштування за допомогою відповідних профілів. Збережіть налаштування BIOS і вийдіть з нього.

15. Встановлення операційної системи

У сучасних комп’ютерах ви навряд чи знайдете оптичний привід. Тому, щоб встановити ОС, потрібно створити флеш-носій для встановлення системи на іншому ПК.

16. Завантажте з USB і — вперед!

Встановіть системну флешку в USB-роз’єм, завантажте з неї через BIOS і встановіть ОС. Незалежно від того, яку ОС ви використовуєте, в наш час це робиться доволі легко. Після завершення встановлення не забудьте перевірити наявність у вас підключення до Інтернету. Коли все буде готово, перейдіть до Мережі та оновіть драйвери відеокарт. Вітаємо — ви готові грати!

У публікації використано матеріали PUTTING TOGETHER THE BEST GAMING PC: EASIER THAN IT SOUNDS

google-site-verification: googlecf77e6344c6b67e4.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *