Модульне середовище. Воно працює!!!!!!!!!

В п’ятницю 23 березня після чисельних стрибків напруги та вимкнення електрики тимчасово вийшов з ладу сервер Модульного середовища. Перевірка виявила великі пошкодження файлової системи сервера, в результаті яких частка файлів як даних, так і резервних копій, на жаль, була втрачена. Негативну роль зіграло те, що кількість даних зараз дуже велика (біля 140 Гб і подвоюється приблизно кожні 2 роки), а також вранці 23 березня багато користувачів намагалися працювати вже на пошкодженому сервері.

Базу даних вдалося відновити повністю, але частку файлів даних було втрачено. Це означає, що структура всіх курсів зберіглася повністю, також відновилися всі тести, повідомлення, та ті дані, які вводилися текстом, а не файлами. Файлові дані більшості старих курсів також повністю відновлені. Зникли тільки файлові ресурси окремих курсів, які створювались впродовж останнього року. Тобто, якщо наприклад, якась тема лекцій створювалась як файловий ресурс з html чи pdf-файлом, і цей файл не відновився, то студенти при клацанні по такій темі лекцій отримають порожню сторінку.

В зв’язку з цим велике прохання до викладачів. Перевірте, будь ласка, чи всі ваши курси нормально відображують всі ресурси (лекції, описи лабораторних та практичних робіт, завдання тощо). Якщо ні, то треба перезавантажити файли для цих ресурсів з власних архівів. При редагуванні ресурсу система показуватиме, що файл ніби то є, але це тільки завдяки тому, що посилання на файли записуються у базу даних. Тому вам треба у вікні файлів видалити старі файли (це просто посилання на неіснуючі файли) і завантажити новий файл зі свого комп’ютера. Не забути натиснути кнопку “Зберегти…”.

Для запобігання повторенню подібних пошкоджень зараз організовано тимчасове щоденне подвійне резервування всіх файлових даних і бази даних (внутрішнє і зовнішнє). Також поставлене питання про придбання додаткового резервного сервера Модульного середовища, якій міг би бути в постіному гарячому резерві і при виникненні серьйозних пошкоджень основного сервера ми могли би просто перемкнути мережу на резервний сервер. Сподіваємось, що це сприятиме надійності роботи і запобігатиме порушенню навчального процесу.

Адміністратор сайту МСН

Економічна кібернетика, Хмельницький національний університет