Open Data Campus Хмельницький

26 травня 2021 року Хмельницький вже вкотре за останні роки приймав дводенні навчання OPEN DATA CAMPUS (скорочено, ODC). Тренінги проводилися у Хмельницькій Міській раді. Організатором виступав ХМКП «Хмельницькінфоцентр».

Бажання взяти участь у цьому івенті виявило понад 80 осіб. Після процедури відбору залишилося лише 30 учасників. Серед них — студенти та викладачі випускової з економічної кібернетики кафедри автоматизованих систем і моделювання в економіці.

На цьому цікавому і пізнавальному публічному заході були присутні його організатори:

 • керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій;
 • директор ХМКП «Хмельницькінфоцентр» Сергій Матвійчук;
 • консультант з упровадження політики відкритих даних і аналітик столичного видання Texty.org.ua Денис Губашов.

Що відбувалось у межах Open Data Campus

У ході заходів, які проводились в межах ODC, науковців, студентів, журналістів вчили користуватися так званими «відкритими даними» (саме так перекладається вжите вище англійське словосполучення). Учасники хмельницького Open Data Campus:

 • ознайомилися з усіма публічними реєстрами, у т.ч. єдиною інформаційною системою м. Хмельницького «My-City»;
 • отримали уявлення про базові інструменти і набори для роботи з відкритими даними;
 • взяли участь у конкурсі ідей;
 • навчилися працювати з популярними онлайн-сервісами візуалізації даних;
 • розробляли телеграм-ботів для мешканців Хмельницького.

Командна робота в межах ODC

При проведенні івенту учасників було поділено на п’ять команд. Кожний колектив отримав завдання розробити на основі відкритих даних проєкт, який міг би принести користь хмельничанам.

Команда «КАІ»

На основі відкритих даних розробила телеграм-бота «MyHouse Bot». Планується, що він буде корисним для мешканців багатоквартирних будинків обласного центру та потенційних орендарів житла. У ході робіт було проаналізовано велику кількість хмельницьких багатоповерхівок,

Користуючись «МайХаус Бот» кожний бажаючий зможе, ввівши адресу будинку, отримати дані про його:

 • рейтинг;
 • поверховість;
 • відношення до МК;
 • величину квартплати тощо.

Команда «Соус-М»

Розробила інтернет-ресурс, завдяки якому учителі, учні, батьки — будь-хто! — зможуть дізнатися величину коефіцієнту безпеки кожної хмельницької школи. При розрахунках коефіцієнтів безпеки до уваги прийнято більше двох десятків показників.

Команда «Три-О»

Створила сайт для рекламодавців та інвесторів. Відвідавши його, можна швидко вибрати для власної зовнішньої реклами вільні лайт-бокси чи білборди з потрібною чи бажаною геолокацією.

Команда «КБ»

Поставила собі за мету покращити роботу громадського транспорту. Учасники команди розробили інтерактивну мапу, на якій у режимі реального часу відображаються відомості про скупчення автомобілів, вулиці з низьким трафіком, відгуки про роботу транспорту на маршрутах тощо.

Учасники цьогорічних заходів відзначають як дуже цікаву, лаконічну, гарно структуризовану і пізнавальну презентацію аналітика проєкту «Відкриті дані для розвитку міст» Дениса Губашова. У ній все розкладено по поличкам. Вся інформація подана зрозумілою мовою і доступно. Кожна теза виважена і аргументована.

Щиро вдячні!

Випускова з економічної кібернетики кафедра АСМЕ висловлює щиру подяку організаторам корисного і цікавого заходу:

 • Юлії Сабій;
 • Сергію Матвійчуку;
 • Денису Губашову;
 • Валентині Андріїшиній.

Наші студенти, яким пощастило взяти участь у тренінгах, взнали багато для себе нового та змогли набути практичних навичок у створенні онлайн-сервісів візуалізації відкритих даних.

Дякуємо і тим відвідувачам нашого сайту, які дочитали матеріал до цього місця. Можливо, вас зацікавить і остання наша стаття про міжнародний День кібернетики.

 

Ліцензія Creative Commons

Даний матеріал ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Зазначення Авторства 4.0 Міжнародна.

 

 

Один коментар до “Open Data Campus Хмельницький”

 1. 7 червні відбувся фінальний етап «OPEN DATA CAMPUS: ЯК ПРАЦЮВАТИ З ОНЛАЙН СЕРВІСАМИ ДЛЯ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ВІДКРИТИХ ДАНИХ?», організований ХМКП “Хмельницькінфоцентр” (Matviychuk Serhiy) під керівництвом Юлія Сабій.
  Чудові презентації проєктів – 7 команд, що сформувались під час тренінгу.
  Вітаємо переможців команду “Спрайт”: Стрихарчук Ростислав, Валькова Олена, Швайко Валерія, Авсієвич Володимир, які всього за тиждень створили чудову команду Економічна кібернетика. Кафедра АСМЕ. ХНУ , Комп’ютерна Інженерія ХНУ та кафедра Публічне управління та адміністрування Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова ! Головний приз 5000 грн. – це чудовий початок для повного завершення проєкту Візуалізація даних про відходи та вторинну сировину підприємств міста!
  Усі учасники отримали Дипломи від міського голови Oleksandr Symchyshyn та подарунки від міської ради (дякуємо Агенція розвитку Хмельницького за чудові туристичні путівники).
  Велика подяка Денис Губашов, Андрій Гнап, Оксана Проскурович, Людмила Требик, Olga Pavlova за допомогу в організації та проведенні заходу!
  Відкриті дані – це сила! Вивчайте, аналізуйте, використовуйте!
  ЩИРА ПОДЯКА ВАЛЕНТИНІ АНДРІЇШИНІЙ за організацію такого заходу!!!!!
  Інформація про цей захід також висвітлена на наступних ресурсах:
  https://www.facebook.com/mistotvcom/videos/521609032360663
  https://www.facebook.com/groups/1178238835539590

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *