Жива Бібліотека для студентів кібернетиків

Студенти-кібернетики групи ЕК-18-1 зі своїм куратором Оленою Овчинніковою у четвер 29 листопада 2018 року відвідали бібліотеку Хмельницького національного університету. Працівники бібліотеки постійно готують так звані літературні вечори, семінари, присвячені історичним та цікавим подіям. Цього разу наших студентів ознайомили з творчим життям і таємничою смертю виданого українського композитора Володимира Івасюка. Народився Володимир Михайлович Івасюк 4 березня 1949 року в родині вчителів. Він прекрасно грав на фортепіано та гітарі, віолончелі та скрипці. Володів альтом. За ці таланти його називали музичним вундеркіндером. Володимир Івасюк був палким прихильником та представником вільного Західного світу, що в свою чергу притягувало до нього багато люду, але паралельно з тим і викликало постійну зацікавленість ним у КДБ. Свою першу пісню Володимир Михайлович написав у 1964 році. Вона називалась «Колискова». Вірші написав його батько. Він створив у школі вокально – інструментальний ансамбль «Буковинка». За активну творчу діяльність та різноманітні перемоги ансамбль був нагороджений поїздкою по Дніпру. Володимир Івасюк вважається основоположником естрадної музики в Україні. Він є автором 107 пісень, 53 інструментальних творів та автором музичних супроводів до спектаклів. Володимир Івасюк мав диплом медика. Він був неординарною та обдарованою людиною – окрім музики Володимир талановито малював пейзажі, портрети та автопортрети, шаржі та карикатури. Має багато нагород, серед яких – дипломант Всесоюзного огляду молодих композиторів, Лауреат Республіканської комсомольської премії ім. М. Островського, має Державну премію України ім. Т. Г. Шевченка та посмертне звання Героя України (яке було присвоєне колишнім президентом Віктором Ющенком). Найвідоміших твір – пісні «Червона Рута» та «Водограй» у виконанні Софії Ротару. Планував одружитися на Тетяні Жуковій.

Але так і не зміг – його було знайдено мертвим у лісі в передмісті Львова. Прожив митець всього 30 років. За неофіційною версією, ним зацікавилися працівники КДБ і його вбили за політичні погляди. Але його пісні продовжують жити – їх пам’ятають, люблять, співають і нині.

Сподіваємося, що студенти дізнались щось цікаве про Володимира Івасюка і про тяжку долю, що випала на випробування нашій українській мові і пісні. Дякуємо працівникам бібліотеки, які готують цікаві інформаційні зустрічі, головним в яких є живе спілкування!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *