HAPPY WOMEN’S DAY…

Трохи історії: Україна відзначає День жінок 8 березня кожного року. Свято вперше з’явилося в Сполучених Штатах на початку 1900-х років і було встановлено для вшанування страйку жінок, працюючих на фабриках з виготовлення одягу. 

На початку 1900-х рр. Швейні працівники в Сполучених Штатах та Європі працювали більше 65 годин щотижня, іноді працюючи до світанку в пік сезону. Їм часто доводилося використовувати для роботи власні голки, нитки, праски і навіть швейні машини.

Жінкам платили менше, ніж чоловікам, і з працівників стягували виплати за шафки для одягу, стільці, також на них накладали штрафи за незначні порушення. На деяких заводах жінки повинні були користуватися вбиральнею, розташованою на вулиці. Щоб запобігти перервам в роботі, вихід з будівлі був зачинений, і працівники мусили просити дозволу на його відкриття у майстра.

22 листопада 1909 р. Кравці зібралися в Нью-Йорку, щоб обговорити недоліки та небезпеку їх роботи. Чотири години Клара Лемліх налаштовувала жінок, що робітники повинні страйкувати, заробляючи постійні овації. 24 листопада 15 000 кравчинь вийшли із заводів, і наступного дня вони приєдналися до них.

Страйк тривав до лютого 1910 року, поки власники заводу не погодились платити їм більше, зменшити тривалість робочих змін та забезпечити рівне ставлення до працівників. Після страйку Клара Лемліх стала обличчям робітничого руху, оскільки страйк став важливою віхою для цієї справи.

З СВЯТОМ ШАНОВНІ ЖІНКИ. КОЛЕГИ-КІБЕРНЕТИКИ. КОЛЕГИ-ВИКЛАДАЧКИ.

Економічна кібернетика. Хмельницький національний університет