“Women in science”

Сьогодні друга річниця святкування

“Міжнародного дня жінок та дівчат у науці”

Більше, ніж будь-коли сьогодні, світ потребує науки, і науці потрібні жінки, – заявила генеральна директорка ЮНЕСКО Ірина Бокова у привітальному повідомленні до Дня жінок і дівчаток в науці.

– Гендерна рівність є глобальним пріоритетом в ЮНЕСКО, а просування жінок і дівчаток в науці стоїть у центрі цієї дії. Цей день проголошено Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року.

Це свято проголошене з метою досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки і розширення їх прав і можливостей, а також забезпечення гендерної рівності.

Наука і гендерна рівність – невід’ємні елементи процесу досягнення цілей розвитку, включаючи ті, які викладені в Порядку денному сталого розвитку до 2030 року. За останні 15 років світове співтовариство досягло значних успіхів у справі залучення жінок і дівчат у науку. Незважаючи на це, вони досі стикаються з обмеженнями у цій сфері.

Кафедра Автоматизованих систем і моделювання в економіці Хмельницького національного університету, що представляє спеціалізацію “Економічна кібернетика” може тільки пишатися своїми жінками науковцями та чарівними студентками кібернетиками.

Шановні жінки-науковці, щиро Вас вітаємо з цим святом! Святом, коли жінка відчуває себе вільною, сильною, незалежною у сфері науки. Ми повинні пишатися цим святом, так як, Жінка – науковець пройшла довгий шлях до рівної реалізації свого потенціалу у науці.

Економічна кібернетика, Хмельницький національний університет